«نه» اصلاح‌طلبان به مذاکره با آمریکا رسولی

«نه» اصلاح‌طلبان به مذاکره با آمریکا

نامه‌ای که اخیرا در رابطه با ضرورت مذاکره مستقیم بدون قید و شرط با ترامپ خبرساز شده از دو زاویه قابل ارزیابی و تحلیل است. منظر نخست انتساب این نامه به جریان اصلاح‌طلب است و منظر دوم در بعد چرایی و چگونگی آن قابل بررسی است و اینکه در این شرایط ضرورتی برای این امر وجود دارد یا خیر و دیگر اینکه آیا اقدام درستی است؟
حرکت ترامپ برخلاف جهت جامعه جهانی باوند

حرکت ترامپ برخلاف جهت جامعه جهانی

خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل، اتفاق عجیبی نیست چرا که این کشور پیش از این نیز در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی از یونسکو خارج شده بود.
جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷ - 2018 June 22
کد خبر: ۱۰۰۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
وزیر آموزش و پرورش بر کاهش فاصله آموزش‎‌وپرورش با جامعه تاکید کرد.
تدبیر24»به منظور كاهش فاصله ميان واقعيت هاي موجود در جامعه و آموزش و پرورش و هماهنگي و همخواني بيشتر نظام آموزشي با اقتضائات جديد و تغييرات نسلي و فرهنگي، نشست مقدماتي صاحب نظران علوم تربيتي با وزير آموزش و پرورش برگزار شد.
 
در اين نشست مقدماتي، تني چند از اساتيد علوم تربيتي دانشگاه هاي تهران، الزهرا، علامه طباطبايي، بهشتي، خوارزمي حضور داشتند و به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پيرامون چارچوب همكاري عملياتي وزارت آموزش و پرورش با دانشكده هاي علوم تربيتي و نيز تبادل نظر در خصوص چند  مسأله ملي‌آموزش و پرورش پرداختند.
 
در اين نشست سیدمحمد بطحایی، وزير آموزش و پرورش با توجه به ايجاد فاصله بين ذينفعان این وزارتخانه گفت: فاصله آموزش و پرورش با نيازهاي ذينفعان اصلي خود يعني دانش آموزان، معلمان و خانواده ها فاصله بسياري پيدا كرده است و ما در نظر داريم امكان مشاركت بيشتر فرهنگيان و دانش آموزان و خانواده ها را فراهم آوريم.
 
وي با اشاره به برنامه ها و تلاش هايي كه براي انجام اصلاحات و تغييرات در آموزش صورت گرفته است بیان کرد: فرايند تغيير در آموزش و پرورش بسيار پيچيده و چند وجهي است.
 
بطحايي با توجه به رويكرد وزارت خانه در برگزاري چنين نشست هايي افزود: ما به اين نتيجه رسيديم  كه براي خروج آموزش و پرورش از بي تفاوتي و ناسازگاري با اقتضاي فرهنگي و اجتماعي و روندهايي جديد و شتابنده فناورانه ناگريز به دعوت از صاحب نظران عرصه تعليم و تربيت هستيم.
برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگيان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها