گمانه‌هاي غيرمسوولانه احمدی

گمانه‌هاي غيرمسوولانه

كشتي غول‌پيكري كه ٣٢ تن از متخصصين و جوانان كشور در آن گرفتار آمده بودند مي‌سوخت، همان اوايل كارشناسان فن با توجه به شعله‌هاي آتش، گازهاي پراكنده شده در فضاي كشتي، ارتفاع شعله كه تا ده‌ها و صدها متر زبانه مي‌كشيد، معتقد بودند در آن جهنم سوزان كسي زنده نمانده است اما جرات بيان آن را نداشتند.
همبستگی ارگانیک نیاز جامعه قرایی مقدم

همبستگی ارگانیک نیاز جامعه

اگر همبستگی ارگانیک را از لحاظ جامعه‌شناسی، رفع کنش‌های متقابل گسسته چون رقابت و تضاد‌های درون گروهی و واگرایی اجتماعی و حرکت به‌سوی کنش‌های متقابل پیوسته مانند همکاری، همنوایی و حرکت به‌سوی همگرایی اجتماعی ‌در نظر بگیریم، درمی‌یابیم که جهت این حرکت که به یگانگی گروهی و اجتماعی، سازگاری و انسجام ارگانیک منجر می‌شود، از لحاظ اجتماعی و حرکت به سوی توسعه یافتگی بسیار مفید و موثراست.
پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
کد خبر: ۱۰۰۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
وزیر آموزش و پرورش بر کاهش فاصله آموزش‎‌وپرورش با جامعه تاکید کرد.
تدبیر24»به منظور كاهش فاصله ميان واقعيت هاي موجود در جامعه و آموزش و پرورش و هماهنگي و همخواني بيشتر نظام آموزشي با اقتضائات جديد و تغييرات نسلي و فرهنگي، نشست مقدماتي صاحب نظران علوم تربيتي با وزير آموزش و پرورش برگزار شد.
 
در اين نشست مقدماتي، تني چند از اساتيد علوم تربيتي دانشگاه هاي تهران، الزهرا، علامه طباطبايي، بهشتي، خوارزمي حضور داشتند و به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پيرامون چارچوب همكاري عملياتي وزارت آموزش و پرورش با دانشكده هاي علوم تربيتي و نيز تبادل نظر در خصوص چند  مسأله ملي‌آموزش و پرورش پرداختند.
 
در اين نشست سیدمحمد بطحایی، وزير آموزش و پرورش با توجه به ايجاد فاصله بين ذينفعان این وزارتخانه گفت: فاصله آموزش و پرورش با نيازهاي ذينفعان اصلي خود يعني دانش آموزان، معلمان و خانواده ها فاصله بسياري پيدا كرده است و ما در نظر داريم امكان مشاركت بيشتر فرهنگيان و دانش آموزان و خانواده ها را فراهم آوريم.
 
وي با اشاره به برنامه ها و تلاش هايي كه براي انجام اصلاحات و تغييرات در آموزش صورت گرفته است بیان کرد: فرايند تغيير در آموزش و پرورش بسيار پيچيده و چند وجهي است.
 
بطحايي با توجه به رويكرد وزارت خانه در برگزاري چنين نشست هايي افزود: ما به اين نتيجه رسيديم  كه براي خروج آموزش و پرورش از بي تفاوتي و ناسازگاري با اقتضاي فرهنگي و اجتماعي و روندهايي جديد و شتابنده فناورانه ناگريز به دعوت از صاحب نظران عرصه تعليم و تربيت هستيم.
برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگيان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها