عالم سیاست علم ممکنات ظریفیان

عالم سیاست علم ممکنات

برخی چنین مطرح کرده‌اند که هر اتفاقی در جامعه امروز می‌تواند محرکی برای بروز و ظهور اعتراضات رادیکال باشد که در اینجا سوالی مطرح است؛ ‌
ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟ حق شناس

ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟

آنچه که بدیهی است این است که قطعا براساس آمار دو- سه ساله نمی‌توان به کشوری لقب کشور در حال توسعه یا در حال پسرفت را داد.
سه‌شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 22
کد خبر: ۱۰۰۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
گاهی وقت‌ها تغییراتی که در ظاهر ما انسان‌ها پیدا می‌شود پیام‌ها و نشانه‌هایی برای ما دارد که باید در آنها تفکر کنیم و بیاندیشم.
تدبیر24»یکی از این نشانه‌ها که معمولا با گذشت زمان و بالا رفتن سن انسان‌ها پیش می‌آید "سفید شدن موی سر و صورت است". در احادیث و روایاتی از معصومین(ع) نشانه‌هایی برای این تغییر در زندگی انسان‌ها ذکر شده است.

امام علی(ع) در این باره می‌فرمایند: " موی سپید پیک مرگ است".

ایشان همچنین می‌فرمایند: "موی سپید برای هشدار دادن بس است".

امام صادق(ع) نیز فرمودند: "چیزی را ندیدم که به‏سوی چیزی شتابنده‏‌تر از سپیدی موی، به سوی مؤمن باشد. موی سپید در دنیا برای مؤمن وقار است و در روز قیامت نوری درخشان. خداوند متعال با موی سپید، به خلیل خود إبراهیم علیه‏السلام وقار بخشید. پس ابراهیم عرض کرد: پروردگارا ! این چیست؟ خداوند به او فرمود: این وقار است. ابراهیم گفت: پروردگارا! بر وقار من بیفزای".

امام باقر(ع) فرمودند: حضرت ابراهیم علیه السلام هنگام دیدن موی سپید این دعا را قرائت کردند: " پروردگار جهانیان را سپاس که مرا به این سن رساند و لحظه‏‌ای معصیت او نکردم".

برچسب ها: تدبیر24 ، موی سپید
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها