ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۱۰۰۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
در رابطه با ایجاد گفت‌وگو بین نهادها و جریان‌های سیاسی، به نمایندگی از جانب مردم نزدیک به خط فکری هر نهاد، باید اشاره داشت که به طورکلی گفت‌وگو ابزاری است که اگر به نحو احسن از آن در جامع استفاده شود، به جرئت می‌توان گفت که از سلاح نظامی تاثیر قوی‌تری دارد.
تدبیر24»اگر در جامعه‌ای، مردم به گفت‌وگو عادت کنند و تلاش بر این باشد که پتانسیل گفت‌وگو را در جامعه ایجاد کرده، گسترش دهند، آن جامعه می‌تواند تمامی عرصه‌های رقابتی، علمی و دانشی را به نفع خود تغییر دهد. به طورکلی به هرمقدار توان گفت‌وگو در کشور بالا رود و هرچه عام مردم خود را به گفت‌وگو متکی بدانند، در آن جامعه مخاصمات سیاسی و نظامی کاهش می‌یابد. به‌هرحال بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این مهم باید از کمترین برنامه‌های محقق شده باشد. کمااینکه امروز مطالبات مردمی و خواسته‌هایشان، در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته است. پیشنهاد این است که گروه‌های منتخب مردمی و شخصیت‌های محبوب هردو جریان اصلی اصلاح‌طلب و اصولگرا، اگر خود را نماینده بخشی از مردم و مطالباتشان می‌دانند، باید در راستای تحقق آرمان‌های ایران، نقدهای سازنده‌ای ارائه دهند. این انتقاد به یک حوزه مربوط نمی‌شود و در تمام حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، علمی و سایر حوزه‌ها نیز قابل اجراست. درواقع راه رسیدن به این هدف، مقابله گفتمانی بین دو جریان است که برخلاف تصوری که وجود دارد، می‌تواند باعث بالندگی جامعه به خود باشد و همین‌طور مسئولان و مقامات را وادار به قبول مطالبات بحق مردمی کند. گروه‌های سیاسی باید توجه کنند که بستر حیات سیاسی خود را باید مورد قبول جامعه قرار دهند. مناظره بین دو جناح و جریان سیاسی باعث می‌شود هواداران و مردمی که به آن‌ها مهر تایید می‌زنند، خواسته‌های مورد قبول را کانالیزه و نهادینه کنند و در راستای تحقق این خواسته‌ها گام بردارند. اما زمانی که مطالبات مردم از داخل یک نهاد سیاسی مدریت می‌شود، انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و سایر انتخابات‌ها از آن تاثیر می‌گیرند. چالش پروسه سیاسی در ایران و نبود مدریت صحیح و کارشناسانه، باعث دادن شعارهای انتخاباتی آرمانگرایانه و ایده‌آل و تقریبا غیرقابل وقوع می‌شود که کاملا غیرمسئولانه است. این عمل صرفا باعث بالارفتن سطح مطالبات مردم می‌شود و بعد از پیروزی در انتخابات، زمانی که نتوانند به وعده‌هایشان عمل کنند یا بعضا اعلام کنند که قابل محقق شدن نیست، مردم دلزده و سرخورده می‌شوند.غلامرضا انصاری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها