گیوه‌هایمان را وربکشیم! ترکان

گیوه‌هایمان را وربکشیم!

در یکسال گذشته ما با پدیده ترامپ مواجه بودیم، پدیده‌ای که در تاریخ دهه‌های اخیر در دنیا بی‌سابقه است و به نظر می‌رسد که در هیچ یک از ادوار گذشته روسای جمهور آمریکا این‌چنین علنی و آشکار نسبت به ما دشمنی اعلام نکرده‌اند.
تأثیر اصلاحات بر لایه‌های جامعه زاهد

تأثیر اصلاحات بر لایه‌های جامعه

بیش از 20 سال از 2 خرداد 76 می‌گذرد؛ به‌نظر می‌رسد تمام نیازها و مطالباتی که انباشتی از گفتمان‌های قانونگرایی، آزادی ‌خواهی، پشرفت و عدالت بود همچنان به‌عنوان چهار گفتمان جدی و نیاز اجتماعی در کشور مطرح است.
جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
کد خبر: ۱۰۱۰۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
هرچند رسانه‌ها وظیفه انتقال اخبار مهم را برعهده دارند، واقعیت آن است که صدا و سیما در مورد دولت در مسیری متفاوت حرکت می‌کند.
تدبیر24» این رسانه به تقویت دولت نمی‌اندیشد و بلکه در مواردی ممکن است حاشیه‌هایی هم پدید آورد. این رسانه که باید ملی باشد از پیروزی روحانی با آرای بیشتر از دور اول خوشحال نیست. حتی گاه این شائبه ایجاد می‌شود که چندان گوش به فرمان عالی‌ترین مقامات کشور نیست و در جهت هماهنگی قوا رفتاری بهینه ندارد. از این رو رئیس‌جمهور می‌تواند به چند اقدام متوسل شود. مهم‌ترین اقدام دولت بازآرایی یک تیم رسانه‌ای قدرتمند است. با کمال تاسف از جمله اشکالاتی که به دولت اول و دولت روحانی از سوی اصحاب رسانه گرفته می‌شود، آن است که دولت فاقد تیم رسانه‌ای قوی است. محمود احمدی‌نژاد هرچند مسئولیت مهمی ندارد تیم رسانه ‌او هرگونه تحرک وی را به نمایش می‌کشد. اقدام رسانه‌ای دولت، تنها به انعکاس سخنرانی رئیس‌جمهور خلاصه شده است. در حالی که باید مردم را از طریق رسانه‌ها و به صورت مدام در جریان اقدامات دولت گذاشت. این موضوع دست نیافتنی است، مگر اینکه یک تیم رسانه‌ای حرفه‌ای دولت را همراهی کند. اقدام دیگری که باید در دستور کار دولت قرار بگیرد، سفر استانی است. به طوری که رئیس‌جمهور در طول چهار سال آینده به همه استان‌ها سفر کند. این سفر‌ها باید فاقد رویکردها و شیوه‌های پوپولیستی باشد. رئیس‌جمهور باید درد و دل مردم را بشنود. اینکه رئیس‌جمهور در وضعیتی قرار بگیرد که تنها برای مردم سخن بگوید و در ‌‌نهایت در اتاق‌های در بسته به تصمیم‌گیری در مورد توسعه استان‌ها بپردازد، مطلوب نیست و امتحان خود را پیش از این پس داده است. هر وزیری باید مشکلات مربط به حوزه وزارتی خود را در استان‌های مختلف با کمک استاندار مورد بررسی قرار دهد. در حال حاضر که برخی اعتراضات به وجود آمده، شرایط مطلوبی است که رئیس‌جمهور چهره به چهره با مردم سخن بگوید. البته سفر رئیس‌جمهور نباید به مراکز استان‌ها خلاصه شود و باید به شهرهای کوچک سفر کنند. مراکز استان‌ها کمتر با مشکلات مختلف دست و پنجه نرم می‌کنند تا شهرهای کوچک. رئیس‌جمهور شخصا باید مشکلات شهرهای کوچک که البته در اعتراضات اخیر معترض بودند را مورد بررسی قرار دهد. اینکه آقای روحانی در مرکز بنشیند و معاون اول یا وزیر او به نیابت از وی پروژه‌های استانی را افتتاح کند، چندان مطلوب نیست. مردم در شهرهای کوچک باید با نوع اقدامات دولت آشنا شوند. چهار سال گذشته رئیس‌جمهور و وزرای وی به مراکز استان‌ها سفر کرده‌اند اما اکنون باید رسیدگی به وضعیت شهرهای کوچک در دستور کار قرار بگیرد. ارتباط با مردم باعث افزایش رضایت مردم به‌رغم مشکلات می‌شود.
مصطفی ایزدی، تحلیلگر مسائل سیاسی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها