ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 15
کد خبر: ۱۰۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۲
مسلمانان از اسرائیل برای نابودی شیعیان ایران حمایت می کنند!
تدبیر24: سخنان عجیب شاهزاده وهابی سعودی، اعتراض گسترده ای را در میان اهل سنت به وجود آورد.
به گزارش به نقل از تدبیر24 جام نیوز به نقل از القدس العربی  ؛ سخنان اخیر شاهزاده سعودی جنجال برانگیز شد. ولید بن طلال بن عبدالعزیز در سخنانی مدعی شده بود که دولت های عربی و مسلمانان اهل سنت از حمله اسرائیل به ایران حمایت می کنند زیرا با شیعه و مردم ایران مخالفند.
 

سخنان عجیب این شاهزاده سعودی بحث و جدل های فراوانی را برانگیخته است. در این میان متفکر کویتی، عبدالله النفیسی در رد این ادعا گفته است: « ولید بن طلال شیخ الازهر نیست تا از طرف اهل سنت سخن بگوید.»
 

وی در صفحات سایت های اجتماعی خطاب به این شاهزاده گزافه گوی وهابی گفت: « چه کسی به تو اجازه داده است تا از طرف من و از طرف تمام اهل سنت جهان با مذاهب مختلف سخن بگویی؟ چه کسی به تو اجازه داده است تا از طرف تمام کسانی که شهادتین را بر زبان جاری می کنند سخن بگویی؟»
 


ولید، شاهزاده سعودی در مصاحبه با شبکه بلومبرگ اقتصادی  گفته بود:« دولت های عربی و مسلمانان اهل سنت از حمله اسرائیل به ایران به منظور نابود کردن تأسیسات هسته ای این کشور حمایت می کنند، هرچند آن را آشکار و رسمی اعلام نکنند اما به صورت مخفی با اسرائیل همکاری خواهند کرد.» وی تأکید کرده بود که اعراب معتقدند که ایران تهدید جدی آنهاست نه اسرائیل!
 

این سخنان شاهزاده سعودی سبب شد تا روز گذشته یکی از متفکران اهل سنت،  دکتر عبدالله النفیسی در برنامه «حراک» از شبکه «فور شباب» به این ادعاهای باطل به شدت انتقاد کند.
 

لازم به ذکر است که شاهزادگان و مسئولان ارشد دینی و سیاسی عربستان سعودی تحت تأثیر تعلیمات مستبدانه وهابیت، خود را نماینده تمام و کمال اسلام و مسلمانان جهان می دانند و عقاید محمد بن عبدالوهاب را به عنوان اسلام حقیقی معرفی می نمایند. همین خوی وهابیون و عقاید خصومت طلبانه وهابیت سبب انزجار مذاهب مختلف اسلامی از آنان گشته به گونه ای که کتاب های فراوانی از سوی دانشمدان اهل سنت نگاشته شده که در آنها اهل سنت راه خود را از وهابیت جدا کرده اند.
 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها