ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 03
کد خبر: ۱۰۲۰۶۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
انتقاد الهام فخاری از عملکرد شهرداری تهران:
فخاری عضو شورای شهر تهران در رابطه با عملکرد شهرداری تهران گفت: شهردار شب و تیم مدیریتی به صورت شیفتی مطابق جدول زمان بندی شده مشغول به کار هستند اما در خصوص عملکرد ضعیف این تیم باید تحقیق و تفحص صورت گیرد و در نهایت باید با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.
تدبیر24»با توجه به برف نسبتا سنگین شب گذشته تردد برای مردم شهر بسیار دشوار شده است. از طرفی برف های روی زمین تبدیل به یخ شده و هیچ تدبیری برای این موضوع از جانب شهرداری تهران اندیشیده نشده است. درختان بسیاری از نواحی تهران بر اثر فشار زیاد درختان در وسط خیابان، بر روی خوردروها و یا سیم های برق افتاده اند و هرلحظه امکان بروز فاجعه ای بزرگ وجود دارد. 
از طرفی صبح امروز در صحن علنی شورای شهر مجید فراهانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای پنجم شهر تهران،طی تذکری اعلام داشت که سالیانه 33 میلیارد تومان صرف هزینه برف روبی می شود(البته باید در نظر گرفت که تهران هرسال با برفی همانند برف شب گذشته مواجه نمی شود.)
در راستای شفاف سازی همین مسائل، الهام فخاری، عضو شورای پنجم شهر تهران، به خبرنگار دیده بان ایران گفت: انتظار همه ما این است که شهر با مدیریت بهتری ارائه شود و همین موضوع باعث شد که صبح امروز جناب آقای فراهانی تذکر خود را به شهرداری تهران ارائه نماید. از طرفی اقلیم تهران با برف و سرما همراه بوده است شاید اخیرا این  میزان به حداقل خود رسیده باشد  اما لازم به ذکر است هزینه برف روبی در سال هایی که در شهر ما شاهد برف نیستیم، صرف سایر مسائل درون شهری می شود.   
وی ادامه داد: یکی از ایرادات وارده به شهرداری تهران، عدم برنامه ریزی مناسب و به جاست. سازمان هواشناسی کشور مرتبا در چندروز اخیر اعلام کرد که در روزهای آینده برف نسبتا سنگینی شهر را فرا خواهد گرفت اما شواهد حاکی از این است که شهرداری و مدیریت بحران استان عوامل خود را جهت خدمات رسانی آماده نکرده است. حتی خدمات رسانی مرتبط با زلزله را نیز می توان با مدد تمهیدات از پیش تعیین شده، سرعت خدمات رسانی در هنگام زلزله را دوچندان کرد. 
 
فخاری در خصوص عملکرد نامناسب شهرداری در برف روبی شهر و برداشتن درختان قطع شده بیان کرد: انتظارات از شهرداری بیش از این بود که متاسفانه به این انتظارات پاسخ داده نشد. جامعه ما، جامعه ای است که در برخورد با ساده و واضح ترین رویداد ها و حوادث غافلگیر می شود.  همین موضوع باعث عملکرد نامناسب شهرداری و سایر ارگان های مربوطه شده است. 
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در رابطه با برخورد شورای شهر با کم کاری های صورت گرفته در عرصه خدمات رسانی و برف روبی خاطرنشان کرد: یکی از مکانیسم های برخورد و یا پیگیری این مسائل، تذکر های جدی است که صبح امروز آقای فراهانی این کار را انجام دادند. در روزهای گذشته نیز بازهم آقای فراهانی درمورد آب گرفتگی بسیاری از معابر تهران هشدار و تذکر داد. اما باید دید با وجود این تذکرات و گزارشاتی که به شهرداری ارجاع داده می شود چرا در زمان برخورد با بحران نمی توان  آن را اجرا کرد. 
 
فخاری در رابطه نبود شهردار و یا مسئولی در سطح شهر در شب هنگام گفت: این چنین نیست. شهردار شب و تیم مدیریتی به صورت شیفتی مطابق جدول زمان بندی شده مشغول به کار هستند اما در خصوص عملکرد ضعیف این تیم باید تحقیق و تفحص صورت گیرد و در نهایت به برخورد به متخلفان پرداخت.
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها