سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 19
کد خبر: ۱۰۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۰
تولیت آستان مقدس امامزاده محمد و امامزاده علی(شاهزاده محمد نهاوند) از پخت سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین سمنوی نذری جهان اسلام در نهاوند خبر داد.
به گزارش تدبیر24 به نقل از فارس، حجت‌الاسلام گودرز سیفی ظهر امروز در نشست هماهنگی اجرای برنامه نذری امامزاده محمد(ع) نهاوند اظهار کرد: سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین سمنوی نذری جهان اسلام امسال به همت آستان مقدس شاهزاده محمد(ع) نهاوند با مساعدت خیران پخت و توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف گروه‌های معاند به ویژه وهابیت دور کردن مردم و نسل جوان از هویت اسلامی و دینی آنهاست، افزود: هر یک از ما وظیفه داریم به هر روش ممکن در راستای ترویج فرهنگ ناب اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) گام برداریم.

تولیت آستان مقدس امامزاده محمد(ع) نهاوند بیان داشت: پخت و توزیع سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین سمنوی نذری جهان اسلام توسط خیران و علاقه‌مندان به اهل بیت(ع) در نهاوند موجب ایجاد همدلی، صمیمیت و اتحاد بین مردم به ویژه جوانان این شهرستان با دیگر مناطق کشور می‌شود.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار این کار خیر و خداپسندانه توسط بانوان خیر نهاوندی صورت می‌گیرد.

سیفی وزن سمنوی نذری را بیش از 10 تن ذکر کرد و گفت: برای پخت این سمنو بیش از 6 هزار کیلوگرم آرد و 2 هزار کیلوگرم گندم به کار می‌رود.

وی از اعلام آمادگی خیران نهاوندی برای کمک و مساعدت مالی به این حرکت خیرخواهانه خبر داد و افزود: تمام هزینه‌های تهیه، پخت و توزیع توسط خیران نهاوندی تأمین می‌شود و از محل درآمدهای آستان مقدس شاهزاده محمد(ع) یک ریال برای این کار هزینه نخواهد شد.

تولیت آستان مقدس امامزاده محمد(ع) نهاوند از آغاز عملیات آماده‌سازی مواد اولیه برای پخت این نذری در نهاوند خبر داد و بیان داشت: مراحل آماده‌سازی مواد اولیه تا زمان پخت حدوداً بیش از 40 روز طول می‌کشد که در این ایام بیش از 100 نفر از بانوان نهاوندی که عموماً خادمان افتخاری امامزاده محمد(ع) هستند اعلام آمادگی کرده‌اند که در این مدت به صورت شبانه‌روزی در خدمت این کار خیرخواهانه باشند.

وی در پایان گفت: بعد از انجام و خرید مواد اولیه 10 مسجد در نهاوند اعلام آمادگی کردند تا آشپزخانه‌های مساجد را برای پخت هم‌زمان سمنو در اختیار این امر قرار دهند و بعد از پخت نیز توسط خیران و برخی مسئولان شهرستان برای توزیع به سراسر کشور از جمله مشهد، قم، بیمارستان‌های تهران و... انتقال خواهد یافت.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها