سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 22
کد خبر: ۱۰۳۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی از برگزاری همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به منظور ارتقای آگاهی بهره‌برداران و جلوگیری از گسترش بیماری با حضور 400 نفر متخصص و بهره بردار در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی خبر داد.
تدبیر24»دکتر مجتبی محرمی با اشاره به برگزاری همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این موسسه گفت: این همایش با حضور 400 مدعو از مسئولان وزارت بهداشت، سازمان دامپزشکی، ادارات کل دامپزشکی استان‌ها، رئیس سازمان نظام دامپزشکی، رئیس جامعه دامپزشکان ایران، اساتید دانشکده‌های دامپزشکی، سازمان محیط زیست و روسای اصناف جوجه یک روزه و تخم گذار برگزار خواهد شد.

 وی با بیان اینکه در این همایش یک روزه برای کنترل بیشتر و ارتقای آگاهی بهره برداران، آخرین یافته‌ها و اطلاعات مربوط به بیماری در قالب سخنرانی‌های تخصصی ارائه می‌شود، گفت: دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در خصوص «تاثیر آنفلوانزا بر بهداشت انسانی» صحبت می‌کند.

محرمی افزود: از موسسه رازی نیز دکتر شوشتری در خصوص «بررسی مولکولی عامل آنفلوانزای حاد اخیر دارای سویهH5N8 » و  دکتر فلاح درباره «عوامل موثر بر چرخش ویروس آنفلوانزای H5N8 » به بیان مطالب تخصصی می‌پردازند. 

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی همچنین از برگزاری پنل تخصصی با حضور کلینیسین‌های مطرح خبر داد و یادآور شد: در این همایش به منظور بررسی دقیق‌تر این بیماری، از کلینیسین‌هایی که اکنون در فیلدها و مرغداری‌ها مشغول به کار بوده و با بیماری به طور مستقیم مواجه هستند، دعوت شده است تا تجربیات خود را در اختیار متخصصان و بهره‌برداران قرار دهند.

 وی شیوع بالای بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی استان‌ها، وارد شدن خسارات فراوان به مزارع پرورش جوجه یک روزه و تخم‌گذار و قابل سرایت بودن این بیماری به انسان را از دلایل برگزاری این همایش برشمرد.

  گفتنی است این همایش که قرار بود روز یکشنبه هشتم بهمن ماه در موسسه رازی برگزار شود به 24 بهمن ماه موکول شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها