مذاکره با محبت و عطوفت سازگاری ندارد اکرمی

مذاکره با محبت و عطوفت سازگاری ندارد

وزارت امورخارجه و رسانه‌های اصلی دولت پیش از اینها باید در بین حوزه‌های علمیه، روحانیون، اهل قلم و اهل بیان حاضر می‌شدند و شرایط قبل و بعد از توافقنامه برجام را تبیین می‌کردند.
پوست‌اندازی نیاز جریان اصلاح‎طلبی تاجرنیا

پوست‌اندازی نیاز جریان اصلاح‎طلبی

با توجه به مطرح‎شدن بحث بازبینی در شورای ساختاری اصلاحات، گفته شده است که همان ساختار قدیم شورا محور قرار گیرد. مشکل اصلی این است که اولا اصلاحات فقط بحث سازماندهی‎اش مطرح نیست، بلکه بحث گفتمان آن هم است.
سه‌شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 21
کد خبر: ۱۰۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
فرمان ٨ ماده‌اي مرحوم امام (ره) در زماني صادر شد كه شور انقلابي برجامعه حاكم بود و حتي بعضا از افرادي شنيده مي‌شد كه رعايت قانون را از فضايل به شمار نمي‌آوردند و اشاره مي‌كردند اينقدر به مواد قانوني استناد نكنيد.
تدبیر24»همچنين رعايت حقوق متهمان و افراد تحت تعقيب و ورود به منزل افراد با رعايت تشريفات قانوني اقدامي زايد و غيرانقلابي تلقي مي‌شود. واضح است عدم اجراي قانون و زير پا گذاشتن آن را كساني تشويق مي‌كنند كه يا منافعي در اين نابساماني و هرج و مرج دارند يا از نظر فكري و توان علمي در شرايطي هستند كه قادر به درك اهميت موضوع نيستند. در وهله اول صدمه و لطمه اين امر، به مردم و صاحبان حق مي‌خورد و در مرحله دوم بازنده واقعي، حكومت و نظام است. زيرا بي‌قانوني و بي‌نظمي مطئنا راه به جايي نخواهد برد و چه بسا آثاري غيرقابل پيش‌بيني و غيرمنتظره داشته باشد. اشاره رييس‌جمهوري به فرمان ٨ ماده‌اي امام راحل (ره) در زماني كه قانون آيين دادرسي كيفري سال ١٣٩٤ را در دست داريم و قانون لزوم رعايت حقوق شهروندي مصوب ١٣٨٣ لازم‌الاجراست و ماده ٥٧٠ قانون مجازات اسلامي در تعزيرات قابليت اجرا دارد، صرفا نوعي يادآوري و تاكيد موكد مي‌تواند تلقي شود زيرا مفاد اين فرمان در قوانين مدون بعدي آمده است و آنچه مورد نظر است اجراي اين ضوابط و در وهله اول اعتقاد به اجراي آنهاست. شايد منظور رييس‌جمهوري اين است كه آنچه را امام تقريبا در آغاز حكومت جمهوري اسلامي فرموده بودند و اينك قوانين راجع به آنها نيز وجود دارد، بايد اجرا كرد. اينكه گفته آقاي رييس‌جمهور ناشي از احساس چه نيازي است سوالي است كه فرد را به تامل وا مي‌دارد. به هرحال اوضاع چنان است كه تكرار و تاكيد اين موارد هرگز زايد و بي‌فايده نخواهد بود. والله اعلم.بهمن کشاورز،حقوقدان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها