تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است هانی‌زاده

نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است

نشست ورشو یک نشست از پیش شکست خورده است به اعتبار اینکه آمریکا در طول سه ماه گذشته تمام امکانات و نفوذ سیاسی خودش را به کار گرفت تا یک جبهه عبری-عربی و یک ناتوی عربی علیه ایران تشکیل دهد اما سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه در ماه گذشته بدون هیچ‌گونه دستاوردی پایان یافت و آمریکا از شکل گیری یک ناتوی عربی علیه ایران ناامید شد و مسأله تشکیل کنفرانس بین‌المللی در ورشو برای انزوای ایران در دستور کار آمریکا قرار گرفت.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 16
کد خبر: ۱۰۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
فرمان ٨ ماده‌اي مرحوم امام (ره) در زماني صادر شد كه شور انقلابي برجامعه حاكم بود و حتي بعضا از افرادي شنيده مي‌شد كه رعايت قانون را از فضايل به شمار نمي‌آوردند و اشاره مي‌كردند اينقدر به مواد قانوني استناد نكنيد.
تدبیر24»همچنين رعايت حقوق متهمان و افراد تحت تعقيب و ورود به منزل افراد با رعايت تشريفات قانوني اقدامي زايد و غيرانقلابي تلقي مي‌شود. واضح است عدم اجراي قانون و زير پا گذاشتن آن را كساني تشويق مي‌كنند كه يا منافعي در اين نابساماني و هرج و مرج دارند يا از نظر فكري و توان علمي در شرايطي هستند كه قادر به درك اهميت موضوع نيستند. در وهله اول صدمه و لطمه اين امر، به مردم و صاحبان حق مي‌خورد و در مرحله دوم بازنده واقعي، حكومت و نظام است. زيرا بي‌قانوني و بي‌نظمي مطئنا راه به جايي نخواهد برد و چه بسا آثاري غيرقابل پيش‌بيني و غيرمنتظره داشته باشد. اشاره رييس‌جمهوري به فرمان ٨ ماده‌اي امام راحل (ره) در زماني كه قانون آيين دادرسي كيفري سال ١٣٩٤ را در دست داريم و قانون لزوم رعايت حقوق شهروندي مصوب ١٣٨٣ لازم‌الاجراست و ماده ٥٧٠ قانون مجازات اسلامي در تعزيرات قابليت اجرا دارد، صرفا نوعي يادآوري و تاكيد موكد مي‌تواند تلقي شود زيرا مفاد اين فرمان در قوانين مدون بعدي آمده است و آنچه مورد نظر است اجراي اين ضوابط و در وهله اول اعتقاد به اجراي آنهاست. شايد منظور رييس‌جمهوري اين است كه آنچه را امام تقريبا در آغاز حكومت جمهوري اسلامي فرموده بودند و اينك قوانين راجع به آنها نيز وجود دارد، بايد اجرا كرد. اينكه گفته آقاي رييس‌جمهور ناشي از احساس چه نيازي است سوالي است كه فرد را به تامل وا مي‌دارد. به هرحال اوضاع چنان است كه تكرار و تاكيد اين موارد هرگز زايد و بي‌فايده نخواهد بود. والله اعلم.بهمن کشاورز،حقوقدان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها