بوی نامطبوع تهران آزمونی برای کارایی منتظرالقائم

بوی نامطبوع تهران آزمونی برای کارایی

چهارشنبه گذشته به ناگاه خبر‌هایی از احساس بوی نامطبوع در بخش‌های مرکزی شهر تهران دست به دست شد.
ایران ادعای خیرخواهانه آمریکا را نمی‌پذیرد انبارلویی

ایران ادعای خیرخواهانه آمریکا را نمی‌پذیرد

کسی در این واقعیت تردید ندارد که تحریم‌های ظالمانه امریکا ملت ایران را هدف قرار داده است.
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۱۰۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
یک روزنامه آلمانی از دستگیری ۱۵ زن داعشی آلمانی در شمال سوریه خبر داد.
تدبیر24»در مناطق کرد نشین شمال سوریه در حال حاضر حداقل ۱۵ زن آلمانی که به جبهه داعش پیوسته بودند دستگیر شدند.

روزنامه «دی ولت» آلمان این گزارش را با استناد به گفته‌های کارشناس تروریسم سازمان عفو بین الملل منتشر کرده است. این کارشناس سازمان عفو بین الملل در ماه ژانویه با این زنان آلمانی داعشی دیدار و با آن‌ها صحبت کرده بود.

به نوشته روزنامه آلمانی «دی ولت»، در شمال سوریه در مجموع حدود ۸۰۰ طرفدار زن داعشی با فرزندان خود در ۴ اردوگاه مختلف زندانی شده اند. این زنان داعشی از ۴۰ کشور مختلف دنیا از جمله کانادا، فرانسه، انگلیس، ترکیه و استرالیا به سوریه سفر کرده اند.

بعد از شکست‌های پیاپی داعش در عراق و سوریه حالا مسئله بازگشت جهادی‌های داعشی به اروپا و بخصوص زنان و کودکان آن‌ها به چالشی برای سازمان‌های امنیتی اروپا و آلمان تبدیل شده است.

آلمان یک شکارگاه جذاب برای استخدام تروریست‌ها است. بر اساس آمار سازمان اطلاعات داخلی آلمان از بیش از ۹۳۰ نفری که از آلمان به عراق و سوریه رفته تا در آنجا به گروه‌های تروریستی مانند داعش بپیوندند یا از آن‌ها حمایت کنند حدود ۲۰ درصد زن هستند.

پتانسیل ترور در بین این افراد بسیار بالا است. یک سوم آن‌ها بعضا به آلمان بازگشته اند و بیش از ۷۰ نفر آن‌ها فعالانه در ترور داعش مشارکت داشته اند.

بر اساس اطلاعات یورو پل نه تنها میانگین سن تروریست‌های بالقوه نسبت به سابق کاهش چشمگیری داشته است، بلکه در بین افراد بازگشته از مناطق بحرانی تعداد زنانی که می‌توانند اقدامات تروریستی را مرتکب شوند نیز به شدت افزایش پیدا کرده است.

رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان هم مکررا درباره خطرات بازگشت زنان و کودکان داعشی به کشور و احتمال وقوع حملات تروریستی توسط آن‌ها هشدار می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها