تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 15
کد خبر: ۱۰۳۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
شهردار تهران، بر سر دوراهی افشاگری و سازندگی قراردارد. از سویی رسانه‌ها از هرگونه افشاگری در مورد گذشته شهرداری تهران استقبال کرده و همواره خواهان امتداد این مسیر هستند.
تدبیر24»شهردار تهران، بر سر دوراهی افشاگری و سازندگی قراردارد. از سویی رسانه‌ها از هرگونه افشاگری در مورد گذشته شهرداری تهران استقبال کرده و همواره خواهان امتداد این مسیر هستند و از سوی دیگر برخی از بزرگان از جمله آیت‌ا... موسوی خوئینی‌ها طی‌نامه‌ای به شهردار تهران از عملکرد گذشته شهرداری تجلیل و خواهان سازندگی بیشتر شهر تهران به جای اعلام گزارش از عملکرد گذشته شهرداری شده‌اند. برخی مشکلات و مسائل در شهرداری تهران وجود دارد که عملکرد مجموعه اصلاح‌طلب شهرداری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. عدم اطلاع مردم از این موارد، به توقعاتی دامن خواهد زد که با واقعیت شهرداری همخوانی ندارد. از این جهت هرشخصی مدیریت شهر تهران را برعهده می‌گیرد، باید در جهت کاهش مشکلات قبلی تلاش‌کند. احتمالا آیت‌ا... موسوی خوئینی‌ها از عمق آنچه در ساختار شهرداری در طول چند سال گذشته اتفاق افتاده، اطلاع دقیق نداشته که به شهردار تهران توصیه‌ کرده‌اند که چنین مشکلاتی نباید وقت شهردار را گرفته و توسعه و رفع مشکلات مردم تهران تحت‌الشعاع پرداختن به حواشی شود. اما برخی خبرها مشخص می‌کند رفتارهای گذشته برخی مدیران در شهرداری تهران صورت گرفته که بازتاب آن عملکرد مدیران جدید شهرداری را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد و طبیعتا حق شهروندان است که از آنچه درگذشته در شهرداری تهران اتفاق افتاده، بی‌اطلاع نباشند. در نتیجه باید بین افشاگری و رسیدن به مشکلات شهر تهران به جمع‌بندی رسید. در این معنا که هم نباید مردم را از آنچه در شهرداری در طول 12 سال گذشته وجود داشته، محروم کرد و هم اینکه نباید سازندگی شهر تهران را به تعویق انداخت. زمانی که مدیریت فعلی شهر تهران با چاه‌های بر سر راه خود مواجه است که ناشی از عملکرد مدیران قبلی است، عدم اطلاع مردم از چنین مواردی ذهنیتی را از شخص شهردار و شورای شهر به وجود می‌آورد که با واقعیت‌ها تطبیق ندارد. البته دکترمحمدعلی نجفی کاملا به این موضوع اشراف دارد اما گاهی برخی ادعا‌ها از سوی شهردار قبلی تهران وجود دارد که عدم پاسخگویی به آنها می‌تواند به ایجاد فهم نادرست برای مردم بینجامد. طبیعتا چنین شرایطی خواه ناخواه موضع‌گیری آقای نجفی و مطرح کردن کاستی‌ها را می‌طلبد. مدیریت جدید باید تلاش کند ضعف‌های گذشته را رفع و رجوع کند تا خدمات شهرداری به شهرداران تهرانی تسهیل شود و این امید وجود دارد که در هیچ‌ کدام از قضایای نام برده شده، افراط و تفریط صورت نگیرد.مصطفی درایتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها