تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 20
کد خبر: ۱۰۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به لزوم افزایش پژوهش‌های بین دانشگاهی در کشور، گفت: باید فضای کار گروهی در حوزه پژوهش تقویت شود.

تدبیر24»دکتر عبدالرضا پازوکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه وضعیت پژوهشی در کشور رشد بسیار خوبی کرده است، افزود: با فعالیت‌های انجام شده در سال‌های اخیر وضعیت پژوهشی کشور ارتقا یافته و مناسب‌تر از قبل شده است.

وی با بیان اینکه دسترسی به مقالات برای دانشجویان و پژوهشگران در سال‌های اخیر بسیار ساده‌تر شده است، افزود: امیدواری برای انجام پژوهش‌های جامعه‌نگر در کشور افزایش یافته است.  

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: دانشکده‌های مختلف می‌توانند انرژی و امکاناتی را ایجاد کنند که دانشجویان به سمت انجام پژوهش‌های اساسی و بنیادین گرایش پیدا کنند و همچنین فضا باید به سمتی برود که دانشگاه‌های مختلف بتوانند با همکاری یکدیگر پژوهش‌های مختلفی را انجام دهند.  

پازوکی با بیان اینکه امکانات‌ آزمایشگاهی بسیار خوبی در کشور ما وجود دارد، افزود: در بسیاری از کشورها این شرایط فراهم نیست؛ اما متاسفانه امکانات موجود در کشور معرفی نمی‌شود و مورد استفاده بهینه قرار نمی‌گیرد.  

وی ادامه داد: متاسفانه به اندازه‌ای که باید از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی در راستای انجام پژوهش‌ها استفاده نمی‌شود و این امکانات بهره‌وری کافی را ندارند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر لزوم ایجاد انگیزه در دانشجویان و پژوهشگران برای انجام پژوهش‌های علمی، گفت: باید امکانات و توانمندی‌های موجود به پژوهشگران معرفی شود و دانشجویان و پژوهشگران به سمت استفاده از این امکانات آزمایشگاهی و تجهیزاتی سوق پیدا کنند و این مساله که ما می‌توانیم با امکانات موجود فعالیت‌های مهمی انجام دهیم، به باور همه برسد.  

وی با تاکید بر لزوم انجام پژوهش‌های بلندمدت در کشور، تاکید کرد: به خصوص در حوزه پژوهش‌های بالینی زمان زیادی نیاز است تا پژوهشی به نتیجه برسد، به طوری‌که در دنیا پژوهش‌ها در حوزه دارو باید حداقل 7 سال ادامه پیدا کنند تا در سیطره درمان راه یابند و به طور کلی برخی پژوهش‌های پزشکی پایه ایجاد انقلابی در آینده هستند و به سرعت نتایج آن‌ها مشخص نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید دیدگاه بلندمدت در حوزه پژوهش در کشور وجود داشته باشد، گفت: باید سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در حوزه پژوهش داشته باشیم؛ چراکه ما در حال حاضر از جمله کشورهایی هستیم که در زمینه پزشکی صاحب نظر هستند و تمام کشور های منطقه بر این باورند که ما در علم نژاد برتر هستیم و دانشمندان خوبی در داخل کشور داریم که وقت بسیاری در این حوزه می‌گذارند و باید با صرف بودجه و امکانات برای پژوهش‌های بلندمدت برنامه‌ریزی کنیم.

پازوکی با تاکید بر لزوم فعالیت‌های تیمی و بین دانشگاهی برای انجام پژوهش‌های مختلف در کشور، اظهار کرد: باید فضای همدلی، مهربانی و کار گروهی در  کشور تقویت شود و همکاران در زمینه‌های پژوهشی به یکدیگر کمک کنند.

وی اظهار کرد: فعالیتهای گروهی در حوزه پژوهش در حال حاضر بسیار ضعیف است، در حالی‌که فعالیت گروهی می‌تواند ثمرات و مزایای بسیاری را در انجام پژوهش‌ها در بر داشته باشد و دانشگاه‌های مختلف می‌توانند در این زمینه با یکدیگر همکاری داشته باشند و پژوهش‌های بین دانشگاهی به خوبی انجام شود که این قطعا می‌تواند منجر به اتفاقات خوبی در حوزه پژوهشی کشور شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها