عالم سیاست علم ممکنات ظریفیان

عالم سیاست علم ممکنات

برخی چنین مطرح کرده‌اند که هر اتفاقی در جامعه امروز می‌تواند محرکی برای بروز و ظهور اعتراضات رادیکال باشد که در اینجا سوالی مطرح است؛ ‌
ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟ حق شناس

ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟

آنچه که بدیهی است این است که قطعا براساس آمار دو- سه ساله نمی‌توان به کشوری لقب کشور در حال توسعه یا در حال پسرفت را داد.
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 23
کد خبر: ۱۰۳۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:
روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از بی‌ارتباطی ۹۵ درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان با بانک سرمایه و بازدهی میانگین ۱۷درصدی سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان برای اعضا خبر داد.
تدبیر24»مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به خبری باعنوان «ادعاهای ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص بانک سرمایه/ صندوق سالیانه بیلان کاری ارائه دهد» توضیحاتی در قالب جوابیه ارائه کرده است.

بسمه تعالی

پیرو انتشار مطلبی با عنوان «ادعاهای ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص بانک سرمایه/ صندوق سالیانه بیلان کاری ارائه دهد» به نقل از آقای جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در تاریخ 14 بهمن 1396، جوابیه‌ای به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی حضورتان ارسال می‌شود. انتشار این جوابیه مزید امتنان است.

95 درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان ارتباطی با بانک سرمایه ندارد

در حالی یکی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از اظهارات ضد و نقیض مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان درخصوص بانک سرمایه سخن می‌گوید که کمتر از 5 درصد از دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه است اما با چنین اظهاراتی، مابقی 95 درصد دارایی فرهنگیان عضو موسسه را به مخاطره می‌اندازد.

رییس هیات تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان قطعا اطلاع دارد که مجموع سهام شرکت‌های تابعه موسسه در بانک سرمایه به ارزش دفتری 218 میلیارد تومان است، در حالی که ارزش دفتری دارایی‌های موسسه در اسفند 1395 بالغ بر 4416 میلیارد تومان است.

آقای کوچکی نژاد در حالی درخصوص منفعت صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گوید که نگاه به عملکرد 22 ساله صندوق ذخیره فرهنگیان و میزان دریافتی بازنشستگان عضو، نشان دهنده میانگین بازدهی سالانه 17 درصدی برای اعضا است.

از این رو، از ابتدای تاسیس موسسه تا مهر ١٣٩٦ بیش از 2135 میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که بیش از 620 میلیارد تومان آن مربوط به بازنشستگان مهرماه ١٣٩٥ تا مهرماه ١٣٩٦ و در تلاطم ادعاهای مطرح شده علیه این نهاد اقتصادی بوده است. همچنین فقط در مهرماه 1396 بیش از 22 هزار نفر از فرهنگیان عضو موسسه بازنشسته شدند که بیش از 212 میلیارد تومان به حساب آنها واریز شد.

از سوی دیگر، صندوق ذخیره فرهنگیان سیاست شفافیت و اطلاع رسانی را در اولویت کاری خود قرار داده و بر این مبنا، فرهنگیان عضو را در جریان کامل فعالیت‌های موسسه قرار داده است. در این راستا علاوه بر امکان مشاهده صورت وضعیت از طریق وب سایت موسسه، صورت وضعیت چاپ شده حساب اعضا در بهمن ماه برای کلیه فرهنگیان سراسر کشور ارسال می شود.

در همین حال کلیات صورت‌های مالی حسابرسی شده موسسه و شرکت‌های تابعه از جمله صورت‌های سود و زیان و ترازنامه بر روی سایت موسسه در بخش اتاق شیشه‌ای هر ساله پس از برگزاری مجمع عمومی صندوق ذخیره فرهنگیان و تقسیم سود سالانه، منتشر می‌شود. در حال حاضر صورت‌های مالی مربوط به سال مالی منتهی به 31 شهریور 1395 بر روی وب سایت قرار دارد.

از این رو، صندوق ذخیره فرهنگیان با تمام قوت به فعالیت اقتصادی خود در راستای سودآوری، ایجاد ارزش افزوده و حتی ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان عضو ادامه داده است./
برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها