پُست‌های پَست مهدی آیتی

پُست‌های پَست

در حدیث و روایت است که آخرین چیزی که از مومن جدا می‌شود، حب جاه است. انسان بطور طبیعی جاه‌طلب، قدرت‌طلب و ثروت‌اندوز است و قرآن نیز به این نکته اذعان دارد.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 18
کد خبر: ۱۰۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد که بخشی از کسری بودجه آموزش و پرورش بر اساس مصوبه مجلس از محل یک درصد درآمدهای شرکت‌های دولتی که اخیرا به تصویب مجلس رسیده است، تأمین شود.

تدبیر24»سیدمحمد بطحائی در پاسخ به پانا در خصوص این که آیا مصوبه روز گذشته مجلس که قرار شد یک درصد از درآمدهای شرکت‌های دولتی به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کند می‌تواند کسری بودجه این وزارتخانه را تأمین کند، گفت:‌ «بخشی از کسری بودجه‌ای که مربوط به پرداخت پاداش بازنشستگان سال جاری بود از این محل است و برخی دیگر از اعتبارات مورد نیاز مانند سرانه مدارس و سایر کسری‌هایی که داشتیم نیز ان‌شالله از محل این یک درصد تأمین خواهد شد.»

وی در مورد تغییر تعطیلات سال تحصیلی گفت:‌ «همان‌طور که پیش از این هم عرض کردم متغیرهای زیادی در این امر تأثیرگذار است اما ما به‌عنوان آموزش و پرورش از منظر آموزشی و تربیتی که به موضوع نگاه می‌کنیم به هیچ عنوان تعطیلات بیش از دو هفته را در میانه سال تحصیلی به صلاح نمی‌دانیم‌.»

وزیر آموزش و پرورش افزود: «البته این تعطیلات مزایایی هم دارد و منتظریم مجلس از بحث بودجه فارغ شود تا جلساتمان را در مورد این موضوع با کمیسیون تخصصی‌مان ادامه دهیم.»

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که آیا پیک نوروزی حذف خواهد شد؟ گفت: «آموزش و پرورش تصمیم دارد هر آنچه که فضای نشاط و شادابی در مدارس را برای دانش آموزان تلخ می‌کند حذف کند.»

وی افزود: «از این موارد می‌توان به حذف آزمون‌ها، کتاب‌های کمک آموزشی در دوره ابتدایی، و ... اشاره کرد که پیش از آن در مورد آنها گفته شده است. واقعاً پیک نوروزی هم در بسیاری از اوقات از سر دلسوزی مدارس به دانش آموزان داده می‌شد اما حجم سنگینی از تکالیف را به دانش آموزان می‌دادند که وقتی اسم نوروز و تعطیلات نوروز به گوش بچه‌ها می‌رسید یاد تکالیف بسیار سنگین نوروزی می‌افتادند.»

بطحائی خاطرنشان کرد: «گاهی هم این تکالیف توسط پدر و مادرها به‌جای بچه‌ها حل می‌شد بنابراین برای نوروزی که در پیش داریم تکالیف نوروزی به معنایی که پیش از این وجود داشته است نخواهد بود بلکه داستان نویسی، خاطره نویسی و بیان آنچه بچه‌ها در طبیعت در این ایام می‌بینند تکالیفشان خواهد بود .»

وی افزود: «بنابراین تکالیف وجود دارد اما ماهیت تکالیف با آنچه پیش از این وجود داشت تغییر می‌کند.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تکالیف سنگین نوروزی برای شما هم اتفاق افتاده است گفت:‌ «بله با عذرخواهی باید بگویم که در برخی از موارد این اتفاق برای بنده هم افتاده است.»

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها