ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۱۰۴۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری:
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به درگیری‌های دوشنبه شب خیابان پاسداران تهران اظهار کرد: هیئت دولت از وزراتخانه‌های اطلاعات و کشور و نیروی انتظامی و بسیج در خصوص مدارا و خویشتنداری با معترضین تشکر کرد.
تدبیر24»محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه صبح چهارشنبه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به این جلسه اظهار کرد: در جلسه امروز دولت به دو موضوع به طور جدی پرداخت، نخستین موضوع تقدیر و تشکر رئیس‌جمهوری و اعضای دولت از وزراتخانه‌های کشور و اطلاعات و همچنین نیروی انتظامی و بسیج و به ویژه فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ برای اقداماتشان در جریان اتفاقات خیابان پاسداران بود.

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های کشور و اطلاعات و همچنین ناجا و بسیج با مدارا با حادثه خیابان پاسداران برخورد کرده‌اند، خاطر نشان کرد: در جریان این حادثه که سه نفر از ماموران ناجا و دو نفر از بسیجیان به شهادت رسیدند و تعدادی از ماموران امنیتی و انتظامی نیز زخمی شدند، با خویشتنداری برخورد شد.

واعظی با اشاره به ابراز همدردی اعضای دولت با خانواده‌های شهدای ماجرای خیابان پاسداران ادامه داد: رئیس‌جمهوری دستور دادند که در اسرع وقت به وضعیت زخمی شدگان این حادثه رسیدگی شود.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری همچنین با اشاره به طرح موضوع سانحه هواپیمایی مسیر تهران- یاسوج در جلسه هیئت دولت خاطر نشان کرد: در جلسه امروز مجددا گزارشی از حادثه ارائه شد و رئیس‌جمهوری نیز دستور دادند که حتما به خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند سرکشی و به وضعیت آنها رسیدگی شود. همچنین در این جلسه مقرر شد که اقدامات لازم در خصوص مسائل قابل پیش‌بینی انجام و مراقبت شود تا اینگونه مسائل مجددا برای هموطنان پیش نیاید.

وی در پاسخ به پرسشی درباره انتقادات به وزیر راه نسبت به مدیریت مسائل پیش آمده نظیر حادثه سقوط هواپیما و تقاضای استعفای او اظهار کرد: بحث هواپیما دارای روالی فنی است و در شرایط فعلی باید موضوع با جدیت دنبال شود تا جعبه سیاه هواپیما مورد بررسی قرار بگیرد.

واعظی با اشاره به حضور یک گروه هفت نفره فرانسوی برای بررسی جعبه سیاه ادامه داد: الان نباید پیش بینی کنیم که بنا به کدام دلایل حادثه هوایی رخ داده است، بلکه باید از منظر مستندات و مسائل فنی موضوعات دقیقا بررسی شود. در این زمینه مردم تردید نداشته باشند که اگر کسی مقصر باشد، بنا به دستوری که در روز نخست، رئیس‌جمهوری صادر کرده‌اند، حتما برخورد لازم با او انجام خواهد شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تاکید کرد: در شرایط فعلی مهمترین موضوع پرداختن به مسئله خود هواپیما است و مسائلی نظیر استیضاح یا استعفا  مسائل حاشیه‌ای هستند.

واعظی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای تامین امنیت و ایمنی سفرهای نوروزی گفت: قطعا یکی از دغدغه های جدی دولت و نظام تامین امنیت مردم اعم از امنیت سفر و سایر ابعاد امنیتی است.

وی با بیان اینکه امسال از نظر اتفاقات و بلایای طبیعی سال خوبی نبود، ادامه داد: امسال با حوادث مختلفی نظیر سیل، زلزله‌، خشکسالی و ... مواجه شدیم و همه با هم غمگین و نگران هستیم و باید دعا کنیم که این اتفاقات کاهش یابد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه دستورات لازم در خصوص تامین امنیت سفرهای نوروزی صادر و مقرر شده کمیته‌ای مسائل را دنبال کند، اظهار کرد: در این زمینه مردم مطمئن باشند به  اندازه آنچه که در دست همه ارگانها و دستگاه‌های مسئول است، تلاش خواهیم کرد که مردم تعطیلات خوبی داشته باشند و با آرامش سفر کنند.

واعظی در پایان درباره وضعیت تامین بازار شب عید گفت: بنای دولت بر این است که کالای مورد نیاز مردم برای آغاز سال به اندازه کافی ذخیره شود تا مردم در ایام عید با مشکل و افزایش قیمتی مواجه نشوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها