کد خبر: ۱۰۴۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
نماینده آمریکا در سازمان ملل با انتقاد از اقدام رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خروج از نشست شورای امنیت بدون شنیدن صحبت‌هایش، تاکید کرد که هرگز ساکت نخواهد شد.
تدبیر24»نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در سخنرانی خود در نشست شورای امنیت ضمن انتقاد از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ترک جلسه بدون شنیدن صحبت‌های او گفت: بسیار متاسفم که عباس سالن را بدون شنیدن حرف‌های ما ترک کرد، ما به او به عنوان رهبر فلسطینی‌ها احترام می‌گذاریم اما نصیحت یکی از مذاکره‌کنندگان ارشد آنها یعنی صائب عریقات را که از من خواست ساکت شوم و دست از انتقاد از عباس بردارم هرگز نخواهم پذیرفت بلکه با صدای بلند از واقعیت‌های دشوار صحبت خواهم کرد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: ما رنج و سختی‌های فلسطینی‌ها را درک می‌کنیم  و دستان خود را برای برقراری صلح به سوی رهبران فلسطین دراز می‌کنیم.

هیلی خطاب به عباس گفت: ما آماده‌ایم تا با شما گفت‌وگو کنیم، شما مجبور نیستید که تصمیم ما (انتقال سفارت آمریکا به قدس) را تایید کرده و یا حتی آن را بپذیرید اما باید بدانید که این تصمیم هرگز تغییر نخواهد کرد.

وی افزود: می‌خواهم به محمود عباس بگویم دو راه پیش رو داری، راه اول اینکه خشم خود را نسبت به آمریکایی‌ها ابراز داشته و فلسطینی‌ها را علیه اسرائیلی‌ها تحریک کنی و راه دوم اینکه مذاکرات را در پیش بگیری، در مورد گزینه اول دوست دارم تاکید کنم که این راه هرگز نتیجه‌ای برای فلسطینی‌ها نخواهد داشت.

هیلی در ادامه از اقدام شورای امنیت در برگزاری دیدارهای ماهانه درباره مساله فلسطین انتقاد کرد و گفت: این نشست درباره خاورمیانه از چند سال قبل هر ماه برگزار می‌شود و تمرکز اصلی آن تنها بر دولت‌های دموکرات‌تر در خاورمیانه یعنی "اسرائیل" است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: ما باید به جای برگزاری نشست‌هایی در هر ماه، درباره چالش‌های انسانی در سوریه و دیگر مناطق خاورمیانه صحبت کنیم اما دوباره ما اینجا هستیم.

عباس در سخنرانی خود در جلسه شورای امنیت برای ازسرگیری فوری مذاکرات با طرف اسرائیلی بدون عقب‌نشینی در مورد قدس شرقی و یا هر قطعنامه بین‌المللی دیگر اعلام آمادگی کرد.

او بلافاصله با اتمام سخنانش سالن را ترک کرد و برای شنیدن سخنرانی دنی دانون، نماینده رژیم صهیونیستی و سایر نمایندگان در سالن نماند.

برچسب ها: تدبیر24 ، نیکی هیلی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها