کد خبر: ۱۰۴۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
ملی‌پوش سنگین وزن تیم بوکس بزرگسالان گفت: فدراسیون جدید روند رو به رشدی دارد و من نیز مانند یک سرباز برای موفقیت ایران تلاش می‌کنم.

تدبیر24»احسان روزبهانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه همه تمرینات را با هماهنگی کادرفنی تیم ملی بوکس انجام می‌دهد، اظهار کرد: من سرباز تیم ملی هستم و برای موفقیت بوکس ایران تلاش می‌کنم. نه تنها من، که خواسته همه ملی‌پوشان موفقیت تیم ملی بوکس ایران است و برای این موضوع تلاش می‌کنند. تمریناتم را در دو نوبت صبح و عصر در کنار تیم ملی، زیر نظر اکبر احدی پیگیری می‌کنم و همه عوامل تیم هم از این موضوع خوشحال هستند که در کنار بوکسورهای دیگر تمرین می‌کنم.

او با اشاره به پیگیری منظم اردوهای تیم ملی بوکس بعد از چندین سال، تصریح کرد: همه تمرینات تیم از نظر فنی و قدرتی به صورت منظم زیر نظر آقای احدی پیگیری می‌شود و همه بوکسورها انگیزه بالایی دارند. خود من هم چندین سال است که با اکبر احدی تمرین می‌کنم و او نزدیک‌ترین مربی به من است. خوشبختانه در انتخابی‌های درون اردو نیز توانستم حریف خود را شکست دهم و الان شرایط خوبی دارم، مربی‌ها از من راضی هستند. جوانان خوبی هم به اردو دعوت شده‌اند که استعداد بالای آن‌ها نوید روزهای خوب را می‌دهد.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون در مورد زمان اعزام خود به کشور آلمان نیز گفت: قرار بود فردای روزی که تیم ملی به بلغارستان اعزام می‌شود برای پیگیری تمرینات خود به آلمان سفر کنم و این کار با هماهنگی کادرفنی و فدراسیون بود. متأسفانه برای ویزای من مشکلی پیش آمد که اعزام شدنم چند روزی به عقب افتاد، حدود ۱۲ روز بعد برای تمرین به آلمان می‌روم که کادرفنی و فدراسیون در کم و کیف این اعزام قرار دارند.

او در خصوص مسابقات بین‌المللی بلغارستان که در حال برگزاری است نیز گفت: این تورنمنت در سال جدید میلادی برگزار شده است و اکثر تیم‌های خوب دنیا مثل آمریکا، ازبکستان، قزاقستان، اوکراین، روسیه و ... در آن شرکت کرده‌اند. بدون شک این مسابقات برای پیشرفت سطح آمادگی روحی و روانی بوکسورهای ما مفید است. همه ترکیب ایران در این تورنمنت را بوکسورهای جوان تشکیل داده‌اند و این اعزام اتفاق خوبی است. تا به اینجا عملکرد خوبی داشته‌ایم و شکست دادن بوکسور قزاق در وزن ۵۲ کیلوگرم یک اتفاق بسیار بزرگ است و جا دارد این موفقیت را به کادرفنی تبریک بگوییم.

بوکسور سنگین وزن تیم ملی با بیان اینکه فدراسیون روند خوبی را در پیش گرفته است، خاطرنشان کرد: الآن یک تیم بوکس ایران به بلغارستان اعزام شده و یک تیم دیگر هم قرار است به لهستان برود که نشان از فعالیت‌های مثبت فدراسیون در دوره جدید است. بعد از حاج ناطق نوری، حسین ثوری اولین رئیس این فدراسیون است و حدود دو تا سه ماه است فعالیت خود را شروع کرده که به نظر من روند رو به رشدی را طی می‌کند. باید به او زمان داد و مسئولان هم در کنار او باشند تا هم از نظر مالی و هم از نظر روحی، بوکس ایران حمایت شود. قطعا با وجود این شرایط پیشرفت بوکس دور از دسترس نیست.

او افزود: باید رسانه‌های ملی و مطبوعات در کنار بوکس باشند تا شاهد پیشرفت باشیم. اگر پخش زنده‌ای در کار نباشد هیچ اسپانسری در این رشته فعالیت نمی‌کند. همه می‌دانند اسپانسر یک پله ترقی است و عدم وجود پخش زنده اسپانسرها را برای فعالیت در این رشته جذب نمی‌کند. امیدوارم به حسین ثوری زمان دهند و وزارت ورزش و کمیته ملی‌ المپیک او را حمایت کنند تا شاهد موفقیت بوکس و رئیس جدید باشیم.

احسان روزبهانی در پایان این گفت و گو در پاسخ به این سوال، آیا با وجود شرایط فعلی می‌تواند قول مدال در بازی‌های آسیای را بدهد؟ اظهار کرد: نه تنها من بلکه همه ملی‌پوشان برای موفقیت و کسب مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تلاش می‌کنیم. مطمئنا اگر حمایت‌های مسئولان باشد و لابی بازی و داوری‌های غلط بوکس ایران را اذیت نکند، کسب مدال در بازی‌های آسیایی پیش رو امکان پذیر است.

برچسب ها: تدبیر24 ، ثوری
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها