فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۱۰۴۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
وزارت دفاع آمریکا از تایید برنامه‌ها برای توقف و تجسس کشتی‌ها در شرق آسیا که به نظر برای نقض تحریم‌های کره شمالی است، امتناع کرد.
تدبیر24»رسانه‌های آمریکایی از قول منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، اخیرا گزارش داده بودند که آمریکا با متحدانش در منطقه درباره اعزام گارد ساحلی به منظور توقف قاچاق سوخت به کره شمالی گفت‌وگو کرده است؛ اقدامی که برای دست کشیدن کره شمالی از جاه طلبی‌های اتمی‌اش در نظر گرفته شده است.

یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون گفت: وزارت دفاع همچنان به تعهداتش در حمایت از کمپین فشار حداکثری علیه کره شمالی پایبند است. اما در حال حاضر درباره تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها و اقدامات بعدی صحبتی نکرده‌ایم.

دولت واشنگتن تحریم‌های بسیار شدیدتری را علیه کره شمالی وضع می کند که صنعت زغال سنگ آن را هدف قرار خواهد داد.

دفتر نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز گفته است که دولت واشنگتن پیشنهادهایش را به کمیته تحریم‌های سازمان ملل برای توقف فعالیت‌های غیرقانونی دریایی کره شمالی ارائه کرده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها