سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97 تاجیک

سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97

هرچند سال ‌96 به نوعی سال استفاده از دستاوردهای برجام درحوزه‌های مختلف بود اما با روی‌کار آمدن ترامپ عملا مشکلات زیادی بر سر راه برجام به وجود آمد. به طوری که او تلاش دارد در این مسیر اروپایی‌ها را هم با خود همراه کند.
تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران مطهرنیا

تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران

رکس تیلرسون در همان آغاز کار در وزارت خارجه آمریکا که با مواضع دونالد ترامپ در برجام مواجه شد، او را ابله خواند و ترامپ نیز در مقابل او را به چالش «مقایسه آزمایش آی.کیو» دعوت کرد.
جمعه ۰۳ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 March 23
کد خبر: ۱۰۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
حتی عربستان سعودی نیز می‌خواهد از رونق نفتی آمریکا بی‌نصیب نماند.
تدبیر24»بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه نوشت: شرکت نفت دولتی عربستان سعودی احتمال ارسال نفت آمریکا به آسیا در فوریه از طریق یک واحد آمریکایی را مورد بررسی قرار داد اما آن را اقتصادی ندانست. همچنین به گفته مقامات دو پالایشگاه منطقه‌ای، این شرکت از خریداران در آسیا درباره تمایلشان برای خرید نفت آمریکا پرسش کرده است.

این حقیقت که سعودی‌ها از ارسال محموله نفت آمریکا به آسیا منصرف شدند، به معنای آن نیست که دوباره آن را مورد بررسی قرار نخواهند داد. فروش نفت آمریکا از سوی عربستان بی‌سابقه خواهد بود و استراتژی احتمالی بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک در مواجهه با رشد تولید آمریکا است. صادرات نفت آمریکا به تهدیدی برای تلاش‌های اوپک و متحدانش برای حذف مازاد عرضه و تقویت قیمت‌ها تبدیل شده است.

شرکت آرامکو قصد داشت نفت خام آمریکا را از طریق "موتیوا اینترپرایز" که اداره کننده بزرگترین پالایشگاه آمریکای شمالی در پورت آرتور تگزاس بود، به آسیا صادر کند.

نفت نسبتا ارزان آمریکا طی یک سال اخیر، راه خود را به سوی کشورهای مصرف کننده بزرگی مانند چین، هند و کره جنوبی باز کرده و بخشی از سهم بازار صادرکنندگان سنتی مانند عربستان سعودی را تصرف کرده است. 

برچسب ها: تدبیر24 ، عربستان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها