ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 04
کد خبر: ۱۰۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
داداشی:
یک عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس گفت: مردم، با نظام مشکل سیاسی ندارند بلکه عمده مشکلات آنان مسائل اقتصادی است به همین دلیل دستگاه قضایی باید حساب جوانان و افراد ناآگاهی را که از روی احساسات با اجیرشدگان سرویس‌های جاسوسی همسو شدند، جدا کرده و با آنان با «تسامح» برخورد کند.

تدبیر24»ولی داداشی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اگر گرفتاری‌های تورمی، بیکاری و رکود حل شود، مردم از نظام گلایه‌مند نخواهند بود. مردم ایران از نظام و رهبری رضایت دارند اما با چالش‌های جدی اقتصادی و معیشتی روبرو هستند.

به اعتقاد نماینده مردم آستارا در مجلس، بیش از ۹۹ درصد اعتراضات و تجمعات خیابانی مردم اعتراض به وضعیت جاری معیشتی و اقتصادی‌شان است.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس ادامه داد: هر چند که معتقدم اعتراضات اقتصادی مردم نباید «خیابانی» می‌شد بلکه نمایندگان آنان از هر صنف و طبقه اجتماعی باید به مجلس و شورای شهر می‌رفتند و خواسته‌های‌شان را با آنان در میان می‌گذاشتند.

داداشی متذکر شد: با این وجود هیچ کس نباید بگوید معترضان و تجمع‌کنندگان در خیابان‌ها، ضد انقلاب هستند. آنها نسبت به اقتصاد و معیشت‌شان گلایه دارند. شهروندانی در تهران و سایر شهرهای کشور زندگی می‌کنند که به نان شب‌شان محتاجند و نمی‌توانند برای رفع بیماری اعضای خانواده، دارو بخرند، تکلیف این زجرکشیدگان چیست و باید چه کنند؟

وی با اشاره به سوءاستفاده فرصت‌طلبان و اجیرشدگان سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای استکباری از  اعتراضات اخیر تهران افزود: افرادی در حمایت سرویس‌های جاسوسی موساد و سیا در داخل تجمعات خیابانی تهران حضور داشتند که درصدد شوراندن مردم علیه نظام، منحرف کردن مردم از مسیر اعتراضی‌شان و سیاسی کردن اعتراضات بودند در حالی که اعتراضات مردم نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی‌شان بود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس تاکید کرد: قطعا این افراد باید گرفتار شدیدترین مجازات‌ها شوند اما دستگاه قضایی باید حساب جوانان و افراد ناآگاه را که از روی احساسات با این جریان همسو شدند جدا کرده و با آنان با «تسامح» رفتار کند. دستگاه قضایی باید از خلاف افراد ناآگاه بگذرد.

به گفته دادادشی، پرونده‌سازی برای جوانان و مردم خام و احساسی را موجب به خطر افتادن آینده اجتماعی و اقتصادی آنان دانست.

برچسب ها: تدبیر24 ، داداشی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها