سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 24
کد خبر: ۱۰۴۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۰
بازی عصر پنجشنبه استقلال و پرسپولیس هشتادوششمین ملاقات این دو تیم تهرانی است. البته اگر دیداری را که این هفته اسنادش پیدا شد هم حساب کنیم، باید بازی امروز را دیدار هشتادوهفتم دانست.
تدبیر24»روزنامه شرق در ادامه نوشت: «در آستانه بازی پنجشنبه دو تیم نگاهی آماری به این مصاف حساس شده است.

صفر: بازیکنان خارجی استقلال تا به حال در داربی گل نزده‌اند. برای پرسپولیس اما ایمون زاید، عیسی ترائوره و جری بنگستون گل‌زنی کرده‌اند. تاکنون ۱۶۵ گل در ۸۵ دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس رد و بدل شده است که سهم استقلال ۸۱ گل و سهم پرسپولیس ۸۴ گل بوده است.

یک: استقلال در ۱۲ داربی گذشته یک برد آورده است. درست است که آبی‌ها در سال‌های اخیر چندان در نبرد با حریف همشهری موفق نبودند اما در مجموع آمار استقلال در این بازی سنتی بهتر از حریف است. در ٨٥ بازی قبلی استقلال ٢٥ بار برنده بود و پرسپولیس ٢٢ مرتبه.

دو: این بازی دومین داربی شفر است. در سوی مقابل برانکو در شش داربی خود صاحب سه برد، دو مساوی و یک باخت شده است. رکورددار مربیگری در داربی علی پروین با ٢٦ حضور است. پروین با ٢٠ بازی بیشترین بازی را هم در این دیدار جذاب داشته است.

سه: همایون بهزادی و ایمون زاید از پرسپولیس، تنها بازیکنانی هستند که توانسته‌اند در یک بازی سه گل وارد دروازه تیم حریف کنند.

چهار: در بین بازیکنان کنونی استقلال، چهار بازیکن فرشید اسماعیلی، علی قربانی، جابر انصاری و امید ابراهیمی سابقه گل‌ زدن به پرسپولیس با پیراهن استقلال را دارند در آن سو هم سیدجلال حسینی، محسن مسلمان و علی علیپور گل‌ زدن در داربی را تجربه کرده‌اند. در بین بازیکنان کنونی جابر انصاری و علی علیپور دوگله‌اند.

پنج: بازی امروز پنجمین حضور علیرضا فغانی در دیدار استقلال-پرسپولیس است. فغانی پیش از این چهار داربی را قضاوت کرده که دوتای آنها به تساوی بدون گل انجامیده است. در یک داربی پرسپولیس ٣-٢ برنده شده و در یک بازی دیگر استقلال با این نتیجه به پیروزی رسیده است.

شش: پرگل‌ترین دیدار این دو تیم دو بازی است. داربی ١٦ شهریور ماه سال ١٣٥٢ است که با نتیجه ٦ بر صفر به سود تیم پرسپولیس به اتمام رسید. همچنین داربی ۸۲ را هم پرسپولیس ۴ بر ۲ برد.

هفت: مرحوم صفر ایرانپاک با هفت گل بهترین گل‌زن داربی است. حسین کلانی با شش گل در رده دوم قرار دارد. مهدی هاشمی‌نسب، علی جباری و غلامحسین مظلومی هر کدام پنج‌گله‌اند.

هشت: در تاریخ لیگ برتر دو تیم ۳۳ بار بازی کردند، پرسپولیس هشت بار برنده شده و استقلال هفت بازی.

نه: بازی امروز نهمین‌باری است که هر دو سرمربی خارجی‌اند. داربی ۸۵ (بازی رفت دو تیم) پس از ۴۱ سال با دو سرمربی خارجی برگزار شد. در مجموع هشت ‌دیداری که در تاریخ سرمربی استقلال و پرسپولیس خارجی بودند و مقابل هم قرار گرفتند، برتری با قرمزها بوده است. در این هشت تقابل، چهار بار پرسپولیس برنده شد، دو بار استقلال به پیروزی رسید و دو نبرد هم برنده نداشت.»

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها