ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 15
کد خبر: ۱۰۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
مدیر کل دفتر امور طیور وزارت کشاورزی اعلام کرد که اقدامات بسیاری در راستای جبران کسری تولید تخم‌مرغ ناشی از بیماری آنفلوآنزا صورت گرفته و اگر مشکل تازه‌ای در سال آینده به وجود نیاید، تولید و بازار تخم‌مرغ متعادل می‌شود و نگرانی بابت بازار شب عید این محصول نیز وجود ندارد.

تدبیر24»حبیب امینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به بروز و شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که از سال گذشته گله‌های مولد را هدف قرار داد اقدام به جایگزینی گله‌های مولد برای جبران کسری به وجود آمده کردیم که در این زمینه جوجه ریزی افزایش پیدا کرد و از ۲۵ میلیون قطعه در سال ۱۳۹۵ به ۴۵ میلیون در سال ۱۳۹۷ خواهد رسید.

وی با اشاره به اقدامات در راستای ترمیم مزارع مرغ مادر، گفت: ۷۰ درصد از کسری تولید از محل افزایش سن گله‌های مولد صورت گرفت و مابقی آن نیز از طریق واردات تامین می‌شود که البته این اقدام در سال‌ آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد. البته در راستای جبران کسری مواجه شده در سال آینده حداقل باید پنج میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شود که این میزان در سال گذشته حدود سه تا ۳.۵ میلیون قطعه بود.

بازگشت تعادل به تولید و بازار تخم‌مرغ

مدیر کل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: اگر اتفاق خاصی نیفتد و مجدد شاهد افزایش شیوع بیماری آنفلوآنزای در سال آینده نباشیم، برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای صورت گرفته که تعادل به بازار تخم‌مرغ باز خواهد گذشت، چراکه تولید این محصول در راستای حفظ و ترمیم جمعیت ۶۵ میلیون قطعه‌ای مرغ تخم‌گذار به شرایط طبیعی خود باز خواهد گشت.

امینی با بیان این که مردم نگران تامین بازار شب عید تخم‌مرغ نباشند، ادامه داد: گرچه تلفاتی در سال گذشته داشته‌ایم اما با توجه به نزدیک شدن به اواخر سال تقاضا و مصرف تخم‌مرغ کمتر می‌شود و هم‌اکنون رو به کاهش است و با توجه به ترمیم گله‌های مولد و واردات تخم‌مرغ پیش بینی می‌شود که در سال آینده با مشکلی مواجه نشویم.

وی گفت: با توجه به مصر ۶۵ تا ۷۰ هزار تنی تخم‌مرغ در هر ماه و تولید و تامین ۸۷۷ هزار تنی این محصول که با پیش بینی ۹۵۱ هزار تنی آن فاصله دارد اقداماتی در راستای تامین و جایگزینی انجام شد و کمبود ۱۶۰ هزار تنی تخم‌مرغ از طریق افزایش سن گله‌ها و تولید تخم‌مرغ به میزان ۹۰ هزار تن و عدم صادرات این محصول به میزان ۷۰ هزار تن جبران شده است.

مدیر کل دفتر امور طیور وزارت جهاد کشاورزی همچنین در خصوص وضعیت بازار مرغ و تخم‌مرغ، ‌ اظهار کرد: بازار این محصولات پروتئینی تابع عرضه و تقاضا بوده و با توجه به بالاتر رفتن میزان مصرف این محصولات در نیمه دوم هر سال، درصددیم تا جوجه‌ریزی را به گونه‌ای انجام دهیم که تولید و بازار تخم‌مرغ متعادل شود اما قیمت این محصول در حال حاضر با شرایط عادی متفاوت است و می‌توان گفت در وضعیت عادی هر شانه تخم‌مرغ ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان قیمت دارد که هم‌اکنون شرایط کاملا متفاوت است.

برچسب ها: تدبیر24 ، تخم‌مرغ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها