سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97 تاجیک

سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97

هرچند سال ‌96 به نوعی سال استفاده از دستاوردهای برجام درحوزه‌های مختلف بود اما با روی‌کار آمدن ترامپ عملا مشکلات زیادی بر سر راه برجام به وجود آمد. به طوری که او تلاش دارد در این مسیر اروپایی‌ها را هم با خود همراه کند.
تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران مطهرنیا

تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران

رکس تیلرسون در همان آغاز کار در وزارت خارجه آمریکا که با مواضع دونالد ترامپ در برجام مواجه شد، او را ابله خواند و ترامپ نیز در مقابل او را به چالش «مقایسه آزمایش آی.کیو» دعوت کرد.
جمعه ۰۳ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 March 23
کد خبر: ۱۰۵۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
عربستان و مصر در بیانیه‌ای مشترک با طرح ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی شدند.
تدبیر24»در جریان سفر محمدبن سلمان، ولیعهد عربستان به مصر و دیدار با عبدالفتاح سیسی، رییس‌جمهور مصر،‌ دو کشور عربستان و مصر بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه ادعا شده است که دو طرف به طور قاطع دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای عربی را رد می‌کنند و این دو کشور در چارچوب فعالیت‌های کمیته مقابله با دخالت‌های ایران به همکاری‌های خود ادامه می‌دهند.

در این بیانیه آمده است: امنیت منطقه محقق نمی‌شود مگر اینکه تمام دخالت‌ها در امور کشورهای عربی متوقف شود و تمام کشورهای همسایه به اصل حسن همجواری، منافع مشترک و عدم دخالت در امور دیگران پایبند باشند.

به گزارش ایسنا، موضوع دخالت ایران در کشورهای عربی درحالی مطرح می شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه دخالتی در امور داخلی دیگر کشورها ندارد و خواهان صلح، ثبات و امنیت در منطقه است. حضور ایران در برخی کشورهای عربی مستشاری بوده و به درخواست قانونی دولت آنها است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها