ارتباط FATF با منافع ملی قنبری

ارتباط FATF با منافع ملی

چندی است که بحث الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با حمایت مالی تروریسم و بررسی این موضوع حاشیه‌های زیادی در مجلس ایجاد کرده و دلواپسان همچون موارد گذشته بدون درک و آگاهی دقیق از این کنوانسیون با توسل به ابزارهای مرسوم خود یعنی ایجاد تنش در مجلس موفق شدند بررسی این طرح را تا 2 ماه به تاخیر بیندازند.
ابهام در مصوبه تجمعات کشاورز

ابهام در مصوبه تجمعات

اصل 27 قانون اساسی آزادی تجمعات را به طور مطلق به عنوان یکی از حقوق ملت ایران بیان کرده است. از طرفی قانون اساسی مقرر داشته که تشکیل احزاب، انجمن‌ها و تشکل‌ها آزاد است اما در عین حال صریحا اعلام کرده هیچ کس را نمی‌توان به عضویت در حزبی مجبور و یا از عضویت افراد در احزاب ممانعت به عمل آورد.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
کد خبر: ۱۰۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
تا دهم اسفند امسال بالغ بر ۱۰۷ میلیون دلار دستگاه‌های کارتخوان وارد کشور شده است.
تدبیر24»از ابتدای سال جاری بالغ بر ۱۰۷ میلیون دلار دستگاه‌های کارتخوانی که ترمینال پرداخت الکترونیکی آنها به وسیله کارت‌های اعتباری است وارد کشور شده و ارزش ریالی واردات این بخش به بالغ بر ۳۶۶ میلیارد تومان می‌رسد. وزن کالای وارد شده در این بخش نیز بالغ بر هزار تن اعلام شده است.

اما در میان سایر کالاهای وارداتی سال جاری، لوبیای سویا را می‌توان یکی از مهم‌ترین کالاهای وارداتی به کشور دانست که واردات آن به بیش از ۹۰۲ میلیون و ۴۷۴ هزار دلار می‌رسد.

پس از آن وسائل نقلیه دارای پیستون از دیگر کالاهایی هستند که واردات قابل توجهی داشته‌اند و در سال جاری بالغ بر ۶۰۳ میلیون دلار از آن وارد شده است. همچنین در زمینه‌ سایر وسائل نقلیه موتوری با حجم سیلندر ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی بیش از ۷۶۸ میلیون دلار واردات داشته‌ایم.

واردات گوشی فقط ۴۴۱ میلیون دلار!

گوشی‌های تلفن همراه از دیگر کالاهایی هستند که واردات آنها رقم قابل توجهی داشته و در سال جاری بالغ بر ۴۴۱ میلیون و ۵۴۳ هزار دلار صرف واردات این کالا شده است. همچنین قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل‌های سواری از دیگر کالاهایی به شمار می‌روند که وارداتی قابل توجه داشته و بیش از ۶۳۴ میلیون و ۴۸۵ هزار دلار صرف واردات این بخش شده است.

موز سبز تازه یا خشک کرده از دیگر کالاهای پرمصرف وارداتی است که برای تامین آن بالغ بر ۴۹۹ میلیون دلار ارز از کشور خارج شده است.

ماشین‌آلات و دستگاه‌هایی که برای آماده کردن یا تغییر شکل دادن توتون و تنباکو استفاده می‌شوند، ژنراتورهای جریان متناوب، برنج، پنبه، ماشین‌های غربال‌سازی، محصولات آهن یا فولاد غیرممزوج، روغن جانشین کره کاکائو و آهن‌ربا، پلی کربنات‌ها از دیگر کالاهایی هستند که وارد شده‌اند اما واردات آن در روز دهم اسفندماه جزو ۲۰ کالای اصلی وارداتی اعلام شده‌اند.

برهمین اساس میزان واردات این کالاها از ابتدای سال تاکنون نیز اعلام شده است. طبیعی است این کالاها عمده کالاهای وارداتی سال جاری محسوب نمی‌شوند، اما همان طور که اشاره شد کالاهایی هستند که به اعلام گمرک در تاریخ دهم اسفندماه بیشترین حجم واردات را داشته‌اند و البته برخی از آنها نیز به طور طبیعی جزو اقلام اصلی وارداتی محسوب می‌شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها