سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
کد خبر: ۱۰۵۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
نخست وزیر و وزیر کشور قطر به رباط پایتخت مراکش سفر کرده و این سفر به مدت دو روز طول خواهد کشید.
تدبیر24»رسانه‌های رسمی قطر اعلام کردند که عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی در سفر خود به مراکش که به مدت دو روز خواهد بود، به همراه سعد الدین العثمانی، همتای مراکشی خود ریاست نشست‌های دور هفتم کمیته عالی مشترک قطر و مراکش را برعهده خواهد داشت.

مراکش علی‌رغم بحران شکل گرفته بین کشورهای حوزه خلیج‌فارس روابط استوار خود با قطر را حفظ کرده است. این بحران باعث شد تا کشورهای عربستان، امارات و بحرین در پنجم ژوئن ۲۰۱۷ روابط دیپلماتیک خود را قطع کرده و نیز مرزهای دریایی، زمینی و هوایی خود با قطر را ببندند.

مراکش درباره بحران شکل گرفته بین کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس اعلام بی‌طرفی کرده و گفته است که نمی‌توان با دیدی منفی و نگران کننده به این کشور در رابطه با روابط کشورهای درگیر بحران نگاه کرد.

ملک محمد ششم، پادشاه مراکش در نوامبر گذشته پس از سفر به امارات به قطر رفت و با امیر این کشور دیدار کرد.

کشور مراکش با اقدامی نمادین مواد غذایی به قطر فرستاده است که این اقدام هیچ ارتباطی با جنبه‌های سیاسی بحران شکل گرفته بین قطر و کشورهای دیگر ندارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها