سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 27
کد خبر: ۱۰۵۴۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
مرگ خبرنگار تحقیقی و بزرگترین اعتراضات خیابانی در اسلواکی معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور را مجبور به استعفا کرد.
تدبیر24»مهلت رابرت فیکو، نخست وزیر اسلواکی در پی مواجه شدن با بزرگترین موج اعتراضات چند دهه گذشته علیه دولت خود برای کنار گذاشتن رابرت کالیناک، نزدیک ترین هم‌پیمان خود و یا مواجه شدن با خطر درهم شکستن دولت ائتلافی امروز به پایان می‌رسید.

کالیناک گفت: برای حفظ ثبات در کشور تصمیم به کناره‌گیری از پست خود به عنوان معاون نخست‌وزیر و وزیر کشور گرفتم.
چندی پیش مرگ یان کوشیاک، یک خبرنگار تحقیقی که در حال تحقیق درباره پرونده‌های فساد تاجران مرتبط با سیاستمداران اسلواکی بود، باعث خشم و انزجار عمومی از فساد فراگیر در این کشور شده و اعتراضات بعد از آن دولت فیکو را تا آستانه سقوط پیش برد.

روز جمعه اسلواکی شاهد یکی از بزرگترین تظاهرات ضد دولتی در این کشور بعد از سقوط کمونیست در سال ۱۹۸۹ بود که در آن ۵۰ هزار نفر در شهر براتیسلاوا تجمع کرده و هزاران تن نیز در شهر دیگر تظاهرات کردند و خواهان استعفای کابینه فیکو و یک تحقیقات گسترده درباره مرگ کوشیاک شدند.

گروه موسوم به "بریج" (موست - هید) هم‌پیمان کوچکتر فیکو در دولت از وی خواسته بود رابرت کالیناک، وزیر کشور که عضو بنیانگذار حزب اسمر متعلق به فیکو است را تا امروز (دوشنبه) برکنار کند.

با وجود آنکه فیکو در مقابل برکناری کالیناک مقاومت می کرد اما نسبت به از دست دادن حمایت موست – هید نگران بود و چند روز پیش گفت که آماده ارائه راه حل‌هایی برای حفظ حمایت آنهاست.

بدون حمایت موست – هید فیکو مجبور بود  در یک دولت اقلیت رهبری کند اما به حمایت نمایندگان راست افراطی که برخی از اعضای اسمر با آنها مخالفند احتیاج خواهد داشت. بعد از آن ممکن است یک انتخابات زودهنگام رخ دهد.

قرار است امروز رهبران موست – هید با یکدیگر نشست داشته باشند و پیتر پلگرینی، معاون نخست وزیر اسلواکی روز یکشنبه گفت: باید یکسری تغییرات در دولت رخ دهد تا شرکای ائتلافی راضی شوند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها