فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۱۰۵۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
از صبح امروز زمزمه‌های استعفای ناگهانی محمدعلی نجفی شهردار تهران در برخی رسانه‌ها منتشر شد.
تدبیر24»به گزارش تدبیر ۲۴ مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران،  از خبر استعفای آقای نجفی، شهردار تهران، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت : امروز بعدازظهر جلسه‌ای داریم که اگر خبری باشد مطلع می‌شویم.
وی در پاسخ به اینکه خبر توسط برخی اعضای شورای شهر تکذیب شده خاطرنشان کرد:  خبر استعفای دکتر نجفی به طور رسمی در خبرگزاری‌ها پخش‌شده و مدام با ما تماس گرفته می‌شود اما باید تا جلسه امروز بعدازظهر شورا صبر کرد؛ این جلسه، جلسه هم اندیشی و جمع‌بندی پایان سال جاری شورای شهر است که اگر خبر استعفا هم درست باشد، در این جلسه مشخص می‌شود.
اما زهرا نژاد بهرام، عضو شورای شهر تهران، در گفتگو با   ۲۴ خبر استعفای دکتر نجفی، شهردار تهران، را تکذیب کرد و از اینکه در شش ماه گذشته مدام این  شایعه مطرح می‌شود اظهار ناراحتی کرد و گفت: شهردار تهران پر توان به کار خود ادامه می‌دهد و ما نیز به عنوان شورای شهر پشت ایشان ایستاده‌ایم.

گفتگو: مرضیه نگهبان مروی
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها