فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۱۰۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
پومپئو:
وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا از رئیس جمهوری این کشور برای انتخابش به سمت وزارت خارجه تشکر کرد.
تدبیر24»«مایک پومپئو» در واکنش به انتخابش به عنوان وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا و جایگزینی‌اش با «رکس تیلرسون» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» آمریکا را امن‌تر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به نقل از پومپئو نوشت:‌ «از رئیس‌جمهور ترامپ برای اینکه اجازه کار در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا و همچنین فرصت کار به عنوان وزیر خارجه را داد، تشکر می‌کنم. رهبر آمریکا این کشور را امن‌تر کرده است.»

وی درباره سمت پیشین خود در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز گفت: «یکی از مهمترین سمت‌های زندگی من کار با کارمندان بزرگ و با استعداد بود که در کنار آنها و در کنار مردان و زنان بزرگ اطلاعات مرکزی آمریکا کار کردم و اطمینان دارم که سیا تحت رهبری «جینا هاسبل» به کار خود ادامه خواهد داد.»

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته –سه‌شنبه- تیلرسون را از سمت وزیر خارجه آمریکا برکنار و مایک پومپئو رئیس سیا را به این سمت انتخاب کرد.

برچسب ها: تدبیر24 ، ترامپ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها