سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97 تاجیک

سیاست ‌خارجی در ‌سال‌‌ 97

هرچند سال ‌96 به نوعی سال استفاده از دستاوردهای برجام درحوزه‌های مختلف بود اما با روی‌کار آمدن ترامپ عملا مشکلات زیادی بر سر راه برجام به وجود آمد. به طوری که او تلاش دارد در این مسیر اروپایی‌ها را هم با خود همراه کند.
تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران مطهرنیا

تغییرات در واشنگتن برای مقابله با تهران

رکس تیلرسون در همان آغاز کار در وزارت خارجه آمریکا که با مواضع دونالد ترامپ در برجام مواجه شد، او را ابله خواند و ترامپ نیز در مقابل او را به چالش «مقایسه آزمایش آی.کیو» دعوت کرد.
جمعه ۰۳ فروردين ۱۳۹۷ - 2018 March 23
کد خبر: ۱۰۵۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
پومپئو:
وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا از رئیس جمهوری این کشور برای انتخابش به سمت وزارت خارجه تشکر کرد.
تدبیر24»«مایک پومپئو» در واکنش به انتخابش به عنوان وزیر خارجه پیشنهادی آمریکا و جایگزینی‌اش با «رکس تیلرسون» با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» آمریکا را امن‌تر کرده است.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای به نقل از پومپئو نوشت:‌ «از رئیس‌جمهور ترامپ برای اینکه اجازه کار در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا و همچنین فرصت کار به عنوان وزیر خارجه را داد، تشکر می‌کنم. رهبر آمریکا این کشور را امن‌تر کرده است.»

وی درباره سمت پیشین خود در آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) نیز گفت: «یکی از مهمترین سمت‌های زندگی من کار با کارمندان بزرگ و با استعداد بود که در کنار آنها و در کنار مردان و زنان بزرگ اطلاعات مرکزی آمریکا کار کردم و اطمینان دارم که سیا تحت رهبری «جینا هاسبل» به کار خود ادامه خواهد داد.»

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته –سه‌شنبه- تیلرسون را از سمت وزیر خارجه آمریکا برکنار و مایک پومپئو رئیس سیا را به این سمت انتخاب کرد.

برچسب ها: تدبیر24 ، ترامپ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها