سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۴
پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
کد خبر: ۱۰۶۷۰
تعداد نظرات: ۲۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان
اظهارنظر نسنجیده از سوی وزیر خارجه کشور و دیپلمات ارشد تیم مذاکره‌کننده، جز بالا بردن دست‌ها به نشانه تسلیم در مقابل تهدید نظامی حریف، مفهوم دیگری ندارد. البته جناب ظریف . . .

تدبیر24 - منتقدین: حسین شریعتمداری در شماره امروز دوشنبه 18 آذر روزنامه کیهان نوشت:
ابتدا باید گفت در این واقعیت تردیدی نیست که تیم مذاکره‌کننده کشورمان، فرزندان انقلاب و افرادی مورد اعتماد و اطمینان هستند و این روزها انجام ماموریت خطیر و تعیین‌کننده‌ای را بر عهده دارند که حمایت و پشتیبانی از آنان را به یک وظیفه دینی و ملی تبدیل کرده است. اما، فرزندان یک خانواده و افراد قابل اعتماد هم می‌توانند علی‌رغم نیت پاک و انگیزه خدمتی که دارند، دچار «خطا» شوند بی آن که خطای آنها به اعتماد و اطمینان ملت نسبت به آنان خدشه‌ای وارد کند. در این حالت، نقد برخی از مواضع و عملکرد تیم هسته‌ای کشورمان، نه فقط «تضعیف» تیم مذاکره‌کننده نیست بلکه، اگر نقدها، منصفانه، دلسوزانه و همراه با ارائه دلیل و سند باشد، می‌تواند به جبران خطا و تصحیح عملکرد منجر شود و این، به مفهوم و معنای حمایت و تقویت اعضای گروه مذاکره‌کننده است. همین جا باید گفت؛ شواهد و قرائن فراوانی در دست است که نشان می‌دهد اصحاب فتنه آمریکایی- اسرائیلی 88 بعد از ناکامی در فتنه یادشده، پروژه ضربه زدن به نظام اسلامی را در پوشش دروغین حمایت از دولت آقای روحانی و ادعای منافقانه پشتیبانی از تیم هسته‌ای کشورمان، دنبال می‌کنند و دقیقا به همین علت، اصرار دارند هرگونه نقد دلسوزانه و خیرخواهانه را به حساب مخالفت و دشمنی با دولت کنونی و تیم هسته‌ای برخاسته از آن بنویسند.

با این مقدمه که ماهیت و انگیزه نقدهای کیهان را توضیح می‌دهد، اشاره به دو نکته درباره روند مذاکرات هسته‌ای را که این روزها شاهد بوده‌ایم، ضروری می‌دانیم؛

اول: اظهاراتی که مقامات رسمی آمریکا، انگلیس و فرانسه در جریان مذاکرات هسته‌‌ای ایران با گروه 1+5 بر زبان و قلم آورده‌اند، اگرچه کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که آمریکا و متحدانش قابل اعتماد نیستند ولی این بی‌اعتمادی را نباید و نمی‌توان در نقض برخی از مفاد توافقنامه ژنو جستجو کرد، چرا که با جرأت می‌توان گفت توافقنامه ژنو علیه موجودیت برنامه هسته‌ای کشورمان تهیه و تنظیم شده است، بنابراین بدیهی است که برخلاف آنچه این روزها در شماری از محافل و مجامع سیاسی داخل‌کشور بر سر زبان‌ها و قلم‌هاست، حریف کمترین دلیلی برای نقض توافقنامه نمی‌بیند و نقض هیچیک از مفاد آن را به سود خود ارزیابی نمی‌کند!

مراجعه به متن این توافقنامه - نسخه اصلی و نه، به قول آقایان ظریف و عراقچی، نسخه ‌«FACT SHEET» منتشر شده از سوی کاخ‌ سفید - به وضوح نشان می‌دهد که جای جای آن، با هدف نهایی توقف کامل فعالیت هسته‌ای ایران اسلامی طراحی شده است که در یادداشت روز کیهان 11/9/92 و با عنوان "نه کلاهک نه کلاه تازه" به موارد مستندی از آن اشاره شده بود. بنابراین سخن از عهدشکنی و نقض پیمان آمریکا و متحدانش درباره متن توافقنامه ژنو نیست، چرا که حریف با زرنگی - بخوانید موذی‌گری - و با بهره‌گیری از کم دقتی و غفلت تیم مذاکره‌کننده کشورمان، هدف نهایی خود را که تضعیف و نهایتا توقف برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است، در بندهای اصلی توافقنامه گنجانده است. از این روی آمریکا و متحدان اروپایی‌اش باید خیلی ناشی و تازه‌کار باشند که بخواهند این توافقنامه و یا بخش‌ها و بندهایی از آن را نادیده گرفته و نقض کنند.
آقای دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه کشورمان در جمع ایرانیان مقیم امارات گفته است «خانم کاترین اشتون با من تماس گرفت که اطمینان بدهد کشورهای 5+1 نسبت به اجرای تعهداتشان جدی هستند»! که باید پرسید؛ چرا جدی نباشند؟ و اساساً با توجه به متن توافقنامه باید هم بر انجام بی‌کم و کاست آن اصرار و تأکید داشته باشند. به بیان دیگر، این حریف است که باید نگران پایبندی ایران به مفاد توافقنامه ژنو بوده و این دغدغه جدی را داشته باشد که مبادا جمهوری اسلامی ایران، از اجرای آن خودداری ورزیده و همه آنچه را که آمریکا و متحدانش از نشست نیویورک تا اجلاس‌های ژنو 2 و ژنو 3 رشته بودند، پنبه کند، که صد البته باید هم چنین کند.

و اما، غیرقابل اعتماد بودن آمریکا و متحدان اروپایی‌اش از آنجاست که در جریان مذاکرات نیویورک و ژنو 2 و 3، از تلاش برای رسیدن به یک راه حل مرضی‌الطرفین سخن گفته و اطمینان داده بودند که حق قانونی ایران در برخورداری از فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز را مطابق مفاد NPT و پادمان‌های مربوطه محترم می‌شمارند- اظهارات اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل و جان‌کری و وندی‌شرمن در جریان مذاکرات- ولی برخلاف در باغ سبزی که نشان داده و اطمینان عزیزان مذاکره کننده کشورمان را جلب کرده بودند، با شارلاتانیزم دیپلماتیک و بهره‌گیری از بازی «پلیس‌خوب و پلیس بد» که تظاهر اسرائیل به مخالفت با توافقنامه بخش اصلی آن بود، متن توافقنامه را به گونه‌ای تنظیم کرده‌اند که اگر به همان روال به اجرا درآید، توقف برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران اسلامی را درپی خواهد داشت و یا نهایتاً، از برنامه هسته‌ای پیشرفته و بومی کشورمان، فقط فعالیتی در حد و اندازه آزمایشگاهی- و نه صنعتی- باقی می‌ماند! و البته آنگونه که حریف وعده داده است، دسترسی به 7 میلیارد دلار از 100میلیارد دلار دارایی مسدود شده ایران، امکان‌پذیر خواهد بود که در مقابل آنچه داده‌ایم یا قرار است بدهیم، بسیار ناقابل است. دیروز اوباما در جمع صهیونیست‌های مرکز «سابان» با غرور و تکبر به شرح موفقیت‌های خود در مذاکرات هسته‌ای با ایران پرداخت و گفت «کاری که ما کردیم این بود که کمی شیر آب را باز کردیم و همانطور که گفتم؛ حداکثر 7 میلیارد از 100 میلیارد دلار دارایی آنها که در نتیجه تحریم‌های ما مسدود شده است، آزاد خواهد شد... اگر ما بتوانیم به همان روشی که رونالد ریگان با جماهیرشوروی مذاکره می‌کرد و در ضمن آنها را به چالش می‌کشید، درباره برنامه هسته‌ای ایران مذاکره کنیم، در نهایت بر آنها پیروز می‌شویم»!

دوم: وزیر امور خارجه کشورمان در جمع دانشجویان دانشگاه تهران و در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که انتقاداتی به توافقنامه ژنو داشت و از فراوانی آنچه داده‌ایم در مقابل ناچیز بودن آنچه گرفته‌ایم گلایه می‌کرد، گفت؛ غربی‌ها از چهارتا تانک و موشک‌ ما نمی‌ترسند بلکه از مردم ایران می‌ترسند. که تا اینجا، سخن سنجیده‌ای است، و بلافاصله افزود «آیا آمریکا که می‌تواند با یک بمب تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیندازد، از سیستم دفاعی ما می‌ترسد»؟! این اظهارنظر نسنجیده از سوی وزیر خارجه کشور و دیپلمات ارشد تیم مذاکره‌کننده، جز بالا بردن دست‌ها به نشانه تسلیم در مقابل تهدید نظامی حریف، مفهوم دیگری ندارد. البته جناب ظریف دو روز بعد سعی کرد اظهارات آن روز خود را تصحیح کند ولی دیگر کار از کار گذشته بود و دشمن پیام تسلیم را گرفته بود! آقای ظریف باید به این نکته بدیهی توجه می‌کردند که مردم مسلمان این مرز و بوم در جریان جنگ تحمیلی 8 ساله با دست خالی در مقابل حمله نظامی مشترک همه قدرت‌های جهانی ایستاده و پیروز از میدان بیرون آمده‌اند. بدیهی است دشمن به خوبی می‌داند که کانون قدرت نظام کجاست و به همین علت از اظهارات وزیر خارجه کشورمان تنها برای توهم‌‌پراکنی درباره ضعف جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند- که در سطح گسترده‌ای چنین کرد- و نه به عنوان دیدگاهی که برخاسته از کانون اصلی قدرت و اقتدار نظام است. دشمن بارها رجز خوانده است که «گزینه نظامی» روی میز است و پاسخ پرصلابت گرفته است که هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. اما، اظهارات وزیر محترم امور خارجه، اگرچه بعدها سعی در اصلاح آن داشت، یک خطای پر آسیب بوده است که انتظار می‌رود از تکرار آن جلوگیری شود. همانگونه که اظهارنظر آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کشورمان درباره «خالی بودن خزانه»، زیانبار و غیرقابل توجیه بوده و هست. ایشان هم در جلسه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان تلاش کرد خطای یاد شده را جبران کند ولی...

گفتنی است که در ادبیات گفتمانی و مخصوصا در عرصه دیپلماتیک، وقتی سخنی گفته و یا مطلبی نوشته می‌شود، آنچه مخاطب از آن برداشت می‌کند، ملاک است و نه منظور دیگری که احتمالا گوینده یا نویسنده در نظر داشته است و دقیقا از همین روی اظهارنظر آقای ظریف که ادعای مالکیت امارات بر جزیره ابوموسی را قابل گفت‌وگو دانسته بود نیز نسنجیده و از یک دیپلمات انتظار نمی‌رفت.

و بالاخره؛ اگر حریف این پیام را دریافت کند که خزانه کشور خالی است! و سیستم دفاعی نظام با پرتاب یک بمب منهدم می‌شود! و حق مالکیت قطعی ایران بر جزیره ابوموسی قابل گفت‌وگو است! و... چه انتظاری می‌توان داشت که مارش پیروزی نزند و تیم مذاکره‌کننده کشورمان را دست خالی تصور نکند و...!

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
5
13
بله دیگه بازم حرفی از مادر عروس
پاسخ ها
ناهید
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
سلام، این بیشتر شبیه مادرشوهر میمونه تا مادر عروس
مادر شوهر دست از سر پسرت بردار دیگه برو فکر خر بزه بکن
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
آخی! تو چی کشیدی از دست مادر شوهر ناهید جون! عزیزم درسته عقده های اون ور رو میاری با تحلیل های آبکی سر سیاست مملکت خالی میکنی؟!!!
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
2
8
آقای شریعتمداری میدونی حقوق 450 هزار تومان یعنی چه ؟
خودت چقدر حقوق میگیری ؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
اینا اگر به فکر مردم بودند و از این چیزا خبر داشتند، که ماها اینطور با بیکاری و تورم و هزار مصیبت دیگه کشتی نمیگرفتیم. خدا جزایشان را بدهد.
محمدرضا
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
آقا محسن شما میدونی که دولت فخیمه بودجه های مناطق محروم رو خیلی کاهش دادن و خیلی از نماینده هاشون در اعتراض دارن استعفا میدن؟!
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
0
3
با سلام
مطمئنا مهمترین مسائل کشور باید از طریق همه پرسی نظر سنجی شود تا کشور و مردم مواجه با نظرات گروه ها یا اشخاص خاص نشوند.و استدعا می شود برای پرهیز از خطا های انسانی از این روش مرسوم دوری شود.
کاظم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
7
4
حق باحاج حسین است.چرابخاطرتعصب تقلیدی حاظرنیستیم یک مطلب راازهرکس که باشد بدقت بخوانیم واگر ملاحظاتی داریم باذکر مصداقها مستدل انتقاد یاآنراردکنیم.منهم اضافه کنم هرمقامی درهرگوشه جهان اگراینگونه خطاهای استراتژیک مرتکب میشد کمترین کارش عذرخواهی واستعفابود.ولی خوب ماایرانیهابخشنده وباگذشت هستیم وفرزندان انقلاب راحمایت میکنیم وچنین توقعاتی نداریم اما مسولین خیلی بایدمراقب صحبتهای خودشان باشند.تیم هسته ای آنچه راکه قابل مبادله بوده درهمان دور اول تقدیم کرده وهیچ چیزدیگربرای ارائه وجودنداردلذا دردورهای بعدی مذاکرات فقط باید بفکرگرفتن باشدوبس.برایشان آرزوی موفقیت داریم.
پاسخ ها
بیطرف
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
شما خودت خیلی مستند حرف میزنی که از همه سند میخوای؟ اگه بری دادگاه میتونی ادعاهای مختلفت رو که تو این سایت مطرح میکنی ثابت کنی؟!! البته یادم نبود که شما سوفیستهای افراطی هرچیزی رو بخواین با شلوغ کاری و هوچی گری و اتهام فتنه گر بودن، بی دین بودن، فحشاء و غیره و ذلک میتونین ثابت کنید!!!
کاظم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
آقابیطرف گرچه اسم با مسمایی نداری امامصداق کامل یک فرافکنی.مردحسابی اگراندکی جوانمردی وانصاف ومروت باقی مانده بگواولا کجا دنبال سندبودم ثانیادراین سایت کدام ادعارامطرح کرده ام ثالثاکجاباشلوغ کاری وهوچیگری اتهام بیدین بودن وفحشا وغیره به کسی زده ام.اگرجوابی نداشتی کمی درخودت فروروشایدبااندکی خجالت آرامش وجدان یابی.
بیطرف
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
افتراها و ادعاهای تو برادر کاظم: "توهین به پدرشهیداحمدی روشن" توسط سایت، میتونی مصداق توهین رو معلوم کنی؟! خطاب به منتقد میگی: کلی گویی وخلط مبحث کردن وتهمت زدن وجواب سوالات را ندادن را ازبزرگان جریان فتنه آموخته اید. میتونی ارتباط اون بنده خدا رو با سران فتنه ثابت کنی؟! در قضیه انتقاد از احمدی روشن: "تدبیربودکه بابی تدبیری اوضاع رامتشنج کرد". کدام تشنج؟! اینکه چرا ایشون ... میشینه از مذاکرات و دولت بد میگه و در عین حال وقتی دولت دعوتش میکنه با کمال جسارت دولت و تیم مذاکره کننده رو تحقیر میکنه کار موافق رای رهبر است؟ یک گلایه این سایت که گلایه بسیاری از جمله خود من از این پدر شهیده تشنج آفرینیه، اون وقت کارهای ایشون نقده و هرکس حق داره نظری داشته باشه؟ خطاب به یک شخص دیگر گفته اید:"شمانظرت را58 دقیقه بعدازمن ارسال کرده ای آیادراین فاصله کوتاه تدبیرنظرمرامنتشرکرده بودوشماخواندیدیا...! معنای این یای شما چیست؟! لابد بعد از انتشار این متن میگی سایت اون رو نوشته! به قول همونی که جوابت رو داد: فکر کردی اینجا هم رجانیوزه؟ میگویی: "تیم هسته ای آنچه راکه قابل مبادله بوده درهمان دور اول تقدیم کرده" آیا واقعا از نظر شما این اندازه قابل مبادله بوده؟!! شما که هیچ چیز را در مذاکره نمیخواستید مبادله کنید!!!
میگویی:آن مطلبتان به پدر شهید همه اهانت و تحقیر و البته عقده گشایی بود. درنظربگیریدبامعیارهای شما به همراهان شکست خوردگان انتخابات 84و88 همچون آقایان نجفی وربیعی ونیلی منفردوفرچی دانا و غیره چه هابایدگفت؟! تو میتونی ثابت کنی این بندگان خدا فتنه گر بودند؟ آدم تو این جامعه نمیتونه حرف بزنه؟ تا یکی عملکردتون رو نقد کرد باید اتیکت بهش بزنید و منشوریش کنید؟! اعتراض عمده این آدمها به دستگیری معترضان و حوادث ناشی از عملکرد افتضاح و ... مرتضوی و عده ای افراطی بود که اونها هم معلوم شد با وجود انکار اون موقع شما حقیقت داشته و در دادگاه پرونده مرتضویتون در حال بررسیه! اگر اینا فتنه گرند پس احمدی نژادی ها که درست ساعتی پس از اعلام نتایج انتخابات بدون مجوز از وزارت کشور پیروزی ... خود را جشن گرفت و یازده میلیون را خس و خاشاک خطاب کرد و خشم مردم را شعله ور ساخت، فتنه گر نیست؟ به چه حقی در رسانه ی حزب طرفدار شما یعنی صدا و سیما آقای هاشمی و برخی دیگر از مسئولین را طلحه و زبیر خواند و آتش را دامن زد؟! آقای محترم! اشتباه نکنید! اگر قرار به افشاگری باشد دولت قبل خیلی برای این کار مناسب تر است چون مفتضح تر از دول قبلی خود بود. به اسم دین هر ...خواست کرد. امام عصر را با ... در قضیه هاله نور و ... تحقیر کرد و هزاران افتضاح دیگر. من که ترجیح میدم اصلاح طلبها سرکار باشند. لااقل شان تشیع محفوظ میماند. این بود شرحی از هوچیگری امثال شما و کسانی که .... در ضمن شما باید خجالت بکشی که به اسم تکلیف دینی حق را ناحق میکنی. من اگر هم قضاوتی میکنم خود را منسوب به اسلام و تشیع و امام راحل و رهبری بزرگ ایران نمیکنم. والسلام.
جواد
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
بیطرف جان،

این آقا کاظم در مطلبی که مربوط به پدر شهید احمدی روشن بود و با یک منتقد وارد بحث شد، الآن برو ببین در برابر استدلال های اون آخرش تسلیم شده و داره قربون صدقش میره. ما که نفهمیدیم این جماعت چه رنگی هستن. اول تهمت میزنن بعد که می بینن هیچ جیزی تو چنته در مقابل منتقد ندارن از در تسلیم و تائید در میان و قربون صوقه میرن. مثل آفتاب پرست هزار تا رنگ عوض می کنن و این است معنی نفاق
کاظم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
بیطرف جان هرچه بیشتر نوشته هایت را میخوانم بیشتربدلم مینشینی.اگه اجازه بدی به بعضی مطالبت اشاره کنم.اول مصداق توهین راخواسته اینکه سایت طرفداری ازیک جانباز جنگ تحمیلی ونامزدریاست جمهوری نقطه ضعف بزرگ پدرشهیدمیداندمصداق کمیست؟دوم آنجاکه که صحبت ازبزرگان جریان فتنه شده بایدعرض کنم اگرفلسفه ومنطق خوانده باشیدخلط مبحث کردن یکی ازمصادیقش اینستکه بجای جواب دادن به موضوعی حرفهای نامربوط رامطرح کنیم که آن دوست همینگونه بودوتهمت زدن هم اینستکه هروقت بعضیها درجواب منطقی میمانندچماقی بنام افراطی وتندرو یافته همه راباآن مینوازندوجواب سوالات راندادن هم مربوط به آقای خاتمیست که هنوزبعداز 16 سال بسوال من که دریکی ازنشریات اصلاح طلب دوم خردادی چاپ شده جوابی نداده واین شیوه ایشان است که یکطرفه حرفی بزند وسکوترادرقبال سوالات ترجیح میدهد.سالهاپیش آقای هاشمی دریکی ازخطبه های نمازجمعه خطاب بگروهی ازبرادران دینی گفتند شما بهیچوجه نمیتوانید معاویه راتطهیرکنیدچراکه حداقلش اینستکه باخلیفه موردقبول خودتان جنگیده است.بدون اینکه ذکراین مطلب بقصدمقایسه یاتوهین باشدبایدعرض کنم امثال شماهرگزنمتوانید آقای خاتمی راتطهیرکنید ازرفتارهایی که داشته چون طرح جامعه مدنی که موجب آنهمه کشمکش گردید(وخیلی دیرگفت منظور مدینه النبی است)یاسکوتش درمقابل رفتارهای ساختارشکنانه مجلس ششم که اکثرآنان اکنون دردامن سرویسهای اطلاعاتی دشمن غنوده اندیاسکوتش درمقابل آنهمه توهین وتحقیربجناب هاشمی که امروز عزیزتان گردیده یاطرح مطلب تقلب درانتخابات 88 درخوزستان قبل ازبرگزاری انتخابات که زمینه اغتشاشات بعدی رافراهم آوردو...سوم گفته ای کدام تشنج .هما ن که تدبیرمجبورشد برای اولین بار بخاطرزیاده روی وجریحه دارشدن احساسات عمومی حذفش کند.جهارم صحبت ازرای رهبرکرده ای.معلوم میشودمخالفت بارای ایشانرا جرمی نابخشودنی میدانی.درودبرتو .هم ایشان ماجراهای 88 رافتنه دانسته وبارها برآن تاکیدداشته اند.پنجم درموردتقدیم دردوراول بهترنیست جواب سوال مرابدهی که دردوربعدی برای حذف 95درصد تحریم باقیمانده چه مبادله ای بایدانجام دهیم.وگفتهایکه شماکه هیچ چیزرانمیخواستیدمبادله کنیداولا منهم یکی هستم مثل خودت هیچکاره دوماالفبای سیاست میگوید دولتی که براساس یاستها تهاجمی رفتارکرده و164 سانتریفیوژرابه 19000 رساند که نمیتواند بگویدحالا بیاییدچنین وچنان کنیم.بایددولتی باافکاروظواهری دیگر بیایدتامقبول افتد.آخه من بتوچی بگم برادر!ششم هم باوجودی که خیلی ازمطالب مرازحمت کشیده وخوانده ای اماجوابم رادرموردخس وخاشاک عمدا یاسهوا نخوانده ای.تویه میکنم آنراهم مطاعه فرمایی.هفتم درپایان خیلی امیدوارم کردی که دولتهای اصلاحات وسازندگی راهم مفتضح دانسته ای.بایدبوجودهمینقدرانصاف واعتدال درتو امیدبست.وبالاخره درآنجاکه اصلاح طلبان راترجیح داده ایو ازشان تشیع دفاع کرده ای بیادت میآورم همین اصلاح طلبان بودندکه عاشوراراجنگ قبیله ای و ...دانسته ودرتدارگ جنگ باخدا بودند.واینکه قضاوتهایترامنسوب باسلاموتشیع وامام راحل ورهبری بزرگ ایران نمیکنی لطفا بفرماقضاوتهایت درچه رابطه ای هست.برایت آرزوی طول عمروسلامتی وعاقبت بخیری دارم.اگرآنچه رادراین نوشتار بحقیر نسبت داده ای درست است ازخدای بزرگ وملت عزیز تقاضای عفووبخشش دارم واگرتهمت است شمارامیبخشم.
بیطرف
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
در مورد انتساب وصف نفاق به این جناب برادر احتیاط میکنم چون بدتر از منافق آدم نداریم. اما با تو موافقم جواد عزیز که بسیار تهتمت میزنند! خود من تنها به خاطر کمی تفاوت رای با این جماعت بارها در معرض کج اندیشی های آنها قرار گرفته ام. خودی و غیر خودی کردن، فتنه کردن، نسبت ولایی نبودن، روشنفکری " که در نگاه این جماعت به معنای مخالفت و ضدیت با دین است" و خیلی اتهامات دیگر تنها به دلیل اینکه برخی وقایع را از دریچه آنها نمیبینند از کمترین اوصافی است که به مخالفان خود نسبت میدهند. زمانی هفده هجده ساله بودیم و رای اولی. با حرفهای رئیسشان فریب خوردیم و گمان کردیم این جماعت اگر سر کار باشند، روی خوش "عدالت" و انصاف را خواهیم دید. غافل از اینکه مثل زنهای هفت قلم بزک کرده فقط از دور زیبایند اما وقتی نزدیکشان میشوی دلت را به هم میزنند. چه پارادکسها که در افکار و گفتار و رفتار اینها ندیدم از روحانیشان بگیر تا استاد دانشگاه تا ... که جای گفتنشان نیست. یک رو ندارند. جوری می اندیشند و جور دومی حرف میزنند و جور سومی عمل میکنند. خود را مسلمان و باقی را نامسلمان میبینند. از اینها هرچی بگم کمه. در پناه حق باشید!
سهراب
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
شما هم اسم بامسمایی نداری! کظم این همه غیظ هم مقابل حرف حق، خوب چیزی است آقا کاظم!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۸
3
3
جوابش را اگه میتونید بدید با تمسخر که بی سوادی خودتون مشخص میشه
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
توهم که جواب نداره!
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
سخنان آقای شریعتمداری بوی بغض سیاسی می دهد.

دوستان عزیز، ما در توافقنامه ژنو هیچ چیز الزام آوری را نپذیرفته ایم و هیچ تعهد دائمی نداده ایم. چرا درک این موضوع ساده و روشن برای عده ای که فریاد بصیرتشان گوش آسمان هفتم را هم کر کرده است اینقدر ثقیل شده است. آقایان ادعا می کنند ما همه چیز داده ایم و هیچ جیز نگرفته ایم؟ ما قبول کرده ایم غنی سازی 20 درصد برای 6 ماه متوقف شود. خوب این اسمش این است که ما به طرف مقابل چیزی داده ایم؟ آخه عقل های کل ما اگر بخواهیم در عرض 24 ساعت می توانیم دوباره این غنی سازی را شروع کنیم. اخه این بی تقوایی ها و این تهمت ها تا کی. اصل اساسی موضوع این است که ما در این توافق هیچ جیزی نداده ایم و در عوض 7 میلیارد دلار گرفته ایم و هر وقت هم بخواهیم میتوانیم توافق نامه را بر هم بزنیم، والسلام
کاظم
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
بقول ناشناس دوم 20درصدرا متوقف کرده ایم و7میلیاردگرفته ایم(که قراراست قطره ای بگیریم).سوال واضح وساده وقابل فهم من برای هرخواننده ای اینستکه دردورنهایی مذاکرات برای رفع 95درصد تحریمهای باقیمانده مابایدچه تعهداتی رابپذیریم؟.بهمین سادگی!
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
کاظم جان،

شما اجازه بده دور نهایی مذاکرات انجام بشه . اصلا ببین به دور نهایی میرسه یا نه. تا الآن همه دعوا سر این بوده که تو این توافقنامه ما همه چیز رو داده ایم و دیگر هیچ امتیازی نداریم که همانطور که قبلا گفتم خدا وکیلی چنین چیزی نیست چون هیچ تعهدی داده نشده و اگر منصف باشیم متوجه می شیم اتفاقا هیچ چیز نداده ایم. آخه قصاص قبل از جنایت که نمی کنن برادر عزیز من.

یکی از نقاطی که تعدادی از دوستان روش مانور می دن این هست که ما در این توافقنامه پذیرفته ایم برنامه غنی سازیمان به صورت
mutuallغ-agreed
باشه، یعنی وسعت و درصد غنی سازی و همه چیز به توافق طرف مقابل بستگی داره. دوستان عزیز، چنین چیزی نیست چرا که اگر از اون طرف به مساله نگاه کنید دقیقا میشه همین حرف رو زد یعنی در طرف آمریکایی این فشار وجود داره که برنامه غنی سازی باید به تائید طرف ایرانی برسه و برای همین هست که اسرائیل و اعراب دارن دیوانه میشن. خوب ببینید به همین سادگی مشخص هست که هیچ طرفی نمیتونه به صورت یکجانبه طرف دیگر رو تو فشار بذاره و من مطمئنم که تیم مذاکره کننده عرق ریخته تا واژه
mutually-agreed را به جای if agreed قرار بده. بنابر این تا این لحظه خبط و خطایی رخ نداده و به منافع ملی کوچکترین ضربه ای نخورده. برادران، سروران من بیائید فارغ از دسته بندی های جناحی و اغراض سیاسی به منافع ملی بنگیریم و بی خود و بی جهت به فرزندان انقلاب انگ نچسبانیم و تهمت نزنیم.

و من الله التوفیق
ناشناس
|
-
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۹
1
2
حرف حق جواب نداره جاءالحق ذهق الباطل- مطمئنا حق پیروز است
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
و البته در آخرالزمان باطل لباس حق می پوشد و خود را جای حق جا می زند!!!! و چه بسیارند از این باطل ها که انشاالله بدست ولی عصر (عج) گردن زده خواهند شد!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
3
2
حاج حسین دوستت داریم به کوری حسودان
پاسخ ها
بیطرف
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۰
هرچه میکشیم از دست همین حاج فلانیها و حاج بهمانیهاست. کسانی که هرگز معنای حج و حاج را در خود تحقق نبخشیدند.
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها