سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 27
کد خبر: ۱۰۶۹۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
این روزها بحث استعفای شهردار تهران در رسانه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار شده است.
تدبیر24»محمدعلی نجفی علت استعفای خود از شهرداری تهران را بیماری عنوان کرده حال اینکه اعضای شورای شهر تاکید دارند حتی اگر بیماری علت استعفای نجفی باشد او می‌تواند برای طی دوران درمان خود مرخصی گرفته و بعد از بهبود، اداره شهر تهران را برعهده بگیرد. مشکلی که برای آقای نجفی به وجود آمده چه سیاسی باشد و چه مساله بیماری، هر دوی این موارد جدید نیست و از قبل و در زمانی که آقای نجفی در حال پذیرش این سمت بودند، مطرح بود. در زمانی که شورا روی ایشان اجماع داشت و نجفی نیز مشتاق به پذیرش این سمت بود، هر دو موضوع وجود داشت و شورای شهر به آقای نجفی رای داد و شهردار فعلی تهران نیز قبول مسئولیت کرد. در نتیجه شرایط جدید، اگر این دو مورد را در نظر بگیریم به این نتیجه خواهیم رسید که یا آقای نجفی ارزیابی درستی از حدود و میزان فشارها نداشتند و اکنون با حجم و فشارهایی که از قبل برای او متصور نبوده، روبه‌رو شده یا اینکه شرایط جدیدی ایجاد شده که باقی ماندن در این پست برای او قابل تصور نیست. وضعیت فعلی با توجه به مسائل کلان مدیریت شهر تهران و مشکلات آن قابل توجیه‌ نیست و باید تصمیم قاطعی در مورد آن گرفته شود. زیرا این وضعیت باعث تغییر نگاه مردم به جریان اصلاحات شده و نوعی خسارت برای این جریان به وجود می‌آورد. به نظر می‌رسد هر چه زودتر باید تکلیف این موضوع روشن شود تا به مساله بحرانی برای شهر تهران تبدیل نشود. در شرایط حساس کنونی، به وجود آمدن اعوجاج و لجام گسیختگی در مدیریت شهر تهران که مردم در سال گذشته آن را به جریان اصلاحات سپرده‌اند، عاقلانه نیست. اگر اصرار به شهردار تهران منجر به اقناع وی برای ماندن در مدیریت شهر تهران شود، اصرار بر ماندن نجفی باید به صورت اجماع صورت بگیرد اما اگر اینگونه نشود و تاکید بر ماندن نجفی با اصرار وی بر استعفا صورت گیرد، در این صورت این استعفا باید از سوی اعضای شورای شهر تهران بررسی شود. زیرا چنین حالتی باعث ایجاد نوعی بی‌ثباتی در اداره شهر تهران خواهد شد.علی محمد حاضری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها