يك مشكل؛ يك راه‌حل عبدی

يك مشكل؛ يك راه‌حل

در بخش اول اين يادداشت به مشكل تصميم‌گيري و سياستگذاري ايران در دو موضوع ارز و انرژي اشاره شد و اينك به راه‌حل پيشنهادي پرداخته خواهد شد.
مفاسد اقتصادي سوهان روح مردم کاظمی

مفاسد اقتصادي سوهان روح مردم

اين روزها كه باز هم ابعاد بزرگي از مفاسد اقتصادي افشا شده و در همين رابطه افرادي بازداشت شده‌اند، نگراني‌هاي زيادي در اذهان مردم پديد آمده و بيش از گذشته روح و روان جامعه را جريحه‌دار كرده است.
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۱۰۷۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز گفت: سالانه ۴۵ میلیارد دلار کالا به کشور وارد می‌شود که ۷۰ درصد آن کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای و ۳۰ درصد کالای مصرفی دارای مشابه داخلی است.
تدبیر24»ابوالفضل فلاح در جلسه ستاد حمایت از کالای ایرانی که امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین در استانداری البرز برگزار شد گفت: سالانه ۴۵ میلیارد دلار کالا به کشور وارد می‌شود که از این میزان ۷۰ درصد واسطه‌ای و سرمایه‌ای است و هر چه تقویت شود خوب است.

فلاح افزود: ۳۰ درصد از واردات هم کالای مصرفی است که عمدتا دارای مشابه داخلی است.

وی در ادامه با بیان اینکه در کنار اینها ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود، تصریح کرد: این وضعیت یعنی واردات کالاهای دارای مشابه داخلی و قاچاق سالانه 2 میلیون شغل را در اختیار سایر کشورها قرار می‌دهد.

این مسئول یادآور شد: از دلایل این وضعیت عدم تقاضای موثر برای کالای ایرانی و عدم تمایل مصرف کننده به کالای داخلی است که با اقدامات فرهنگی و توانمندسازی بخش خصوص قابل رفع است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها