تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۱۰۷۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
"حمله موشکی آمریکا، فرانسه و بریتانیا به خاک سوریه حاوی دو پیام مهم است؛ خوشبختانه پس از وقوع این حمله مشخص شد که جنگ جهانی سوم آغاز نخواهد شد و پیام دوم این حمله حاوی این نکته مهم است که جایگاه کشورهای سلطه‌طلب غربی در منطقه رو به افول است و موقعیت ایران و کشورهای پشتیبان محور مقاومت همچنان رو به گسترش است."
تدبیر24»به گفته تحلیلگران سیاسی و نظامی، خوشبختانه در حمله اخیر، فرماندهان نظامی کشورهای غربی حاضر در جنگ با مدیریت هوشمندانه، از آتش‌افروزی بیشتر جلوگیری کردند و علی‌رغم تمایل سیاست‌مداران، اهداف این حمله موشکی را به گونه‌ای تنظیم کردند که تلفات انسانی به حداقل رسیده و احتمال آسیب به نیروهای نظامی روسیه کاهش یابد.

چند روز قبل از وقوع حمله موشکی به سوریه، پیام‌های هشدارآمیز از دو طرف حاضر در بحران سوریه شنیده شد که از وقوع رویدادی به مراتب شدیدتر از حملات موشکی اخیر خبر می‌داد.

به گفته کارشناسان سیاسی، خوشبختانه در این حمله نظر فرماندهان نظامی سه کشور غربی حاضر در جنگ به نوعی سرکوب‌گر نیت شوم سیاستمداران شده و بنابراین اهداف مورد اصابت موشک محدودتر شد.

آنچه که در این حمله موشکی به وضوح قابل مشاهده است، هدف‌گیری با احتیاط نیروهای غربی با توجه به حضور نیروهای نظامی روسیه در خاک سوریه است.

با توجه به اینکه در حال حاضر چند هزار نیروی نظامی روسیه در خاک سوریه حضور دارند و چندی قبل نیز یکی از سربازان روسی مورد هدف نیروهای ائتلاف قرار گرفته بود، بنابراین با واکنش تند روسیه در این مورد، اینبار نیروهای غربی با دقت بیشتری اهداف مورد نظرشان را انتخاب کردند.

امروزه اکثر کارشناسان صاحب نام سیاسی می‌دانند که حملات موشکی نیروهای ائتلاف به سوریه هیچ بازخورد مثبتی برای سیاست‌مداران جاه‌طلب این کشورها نخواهد داشت و صرفا بحران سوریه را پیچیده‌تر خواهد کرد.

در شرایط فعلی، بحران سوریه به یکی از پیچیده‌ترین صحنه‌های جنگی جهان در طول تاریخ تبدیل شده و کشورهای غربی به وضوح دریافته‌اند که پیشتیبانی ایران و روسیه از استقلال سوریه هرگز کمرنگ نخواهد شد و پیروزی محور مقاومت هدف اصلی ایران و روسیه است.

برچسب ها: تدبیر24 ، حمله موشکی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها