سختي، ابهام، انتظار ظریفیان

سختي، ابهام، انتظار

انتخاب وزير براي وزارت علوم حكايت از اين داشت كه به دلايل عديده، اين انتخاب براي دولت كار ساده‌اي نيست چون نتوانست يكسري از كانديداها را معرفي كند.
چين، ايران را رها نمي‌كند عسگراولادی

چين، ايران را رها نمي‌كند

اخبار ضد و نقيضي در طي روزهاي گذشته در مورد ترك شركت‌هاي چيني از ايران به گوش مي‌رسد، موضوعي كه موجب شد تا اعضاي اتاق بازرگاني روز چهارشنبه ميزبان سفراي ايران و چين، و وزير امور اقتصاد و دارايي باشند تا مسائل و مشكلات في‌مابين ادامه همكاري بين ايران و چين را بررسي كنند.
دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 23
کد خبر: ۱۰۷۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
شهردار باغشهر تفت در رابطه با افزایش آتش‌سوزی‌ها در باغات این شهر، تاکید کرد: در صورتی که مالکان باغ‌های شهرستان بنا بر هر دلیلی اقدام به آتش‌زدن عمدی و خشک کردن درختان و قطع آنها برای اقدام به تغییر کاربری و تفکیک اراضی باغات بدون مجوز کنند، ملک مذکور به تملک شهرداری برای استفاده عمومی درخواهد آمد.
تدبیر24»تفت با 5846 هکتار مساحت، ییلاقی‌ترین شهرستان استان کویری یزد است به نحوی که از آن به عنوان باغ‌شهر یاد می‌کنند و اکثر خانه‌های اهالی این شهر در کنار باغات واقع شده‌اند.

البته تعدد باغات این شهر نیز باعث شده تا آب و هوای متفاوت از دیگر شهرهای استان را در این باغشهر شاهد باشیم و با توجه به نزدیکی آن به مرکز استان، حتی برخی از یزدی‌ها اقامت در این شهرستان را جایگزین زندگی در مرکز پرازدحام و پرآلاینده استان کرده‌اند.

این در حالی است که این اواخر به کرات شاهد بروز آتش‌سوزی‌هایی در باغات این شهر بنا به هر دلیلی اعم از عمدی یا غیرعمدی هستیم ولی به نظر تاکنون بجز خاموش کردن این آتش‌سوزی‌ها، اقدام پیشگیرانه‌ای در این باره  صورت نگرفته است .

سیدمصطفی فاطمی، شهردار تفت به دنبال افزایش آتش‌سوزی‌های باغات این شهر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دنبال بروز خشکسالی‌های متوالی در استان، بسیاری از باغات شهرستان نیز متاثر و درختان آنها خشک شده و همین چوب‌های خشک انباشت شده در باغات عامل اصلی بروز این آتش‌سوزی‌هاست.

وی با بیان این که اکثر آتش‌سوزی‌های باغات تفت عمدی به نظر می‌رسد، تصریح کرد: معمولاً برای خاموش کردن آتش‌سوزی یک باغ خیلی سریع می‌توان اقدام کرد ولی در بسیاری از موارد وجود پشت پرده‌هایی در این ماجراها کاملاً مشهود است.

شهردار خاطرنشان کرد: هنوز این حوادث به صورت کارشناسی ‌شده مورد بررسی قرار نگرفته و تنها در صورت اعلام شکایت، از کارشناس خبره برای بررسی بیشتر حادثه دعوت خواهیم کرد.

وی با بیان این که شهرداری در رابطه با داخل باغ‌ها به دلیل محدودیت‌های قانونی نمی‌تواند ورود داشته باشد، اظهار کرد: با این وجود از هرگونه تغییر کاربری در داخل باغات جلوگیری خواهیم کرد و با تخلفات در این رابطه برخورد قانونی می‌کنیم.

فاطمی یادآور شد: بنا بر تصمیم کمیسیون ماده 5، هیچ تغییر کاربری از طریق قطع و از بین بردن درختان باغ نمی‌تواند اعمال شود چرا که بودن یا نبودن درخت در یک ملک شاخص برای باغ بودن یا نبودن آن محل نیست و نوع سند مالکیت، ملاک قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن نیز زمین‌هایی که در تقسیمات سال 1330 به عنوان باغ مشخص شده‌اند، همچنان به عنوان باغ محسوب می‌شوند .

وی در رابطه با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی مذکور نیز گفت: اگر بنا بر هر دلیلی، افراد اقدام به آتش زدن و خشک کردن درختان، قطع آن‌ها و اقدام به تفکیک اراضی باغات بدون مجوز کنند، ملک مذکور به تملک شهرداری در آمده و برای عموم قابل استفاده می‌شود .

شهردار تفت در پایان تاکید کرد: هیچ ملک و باغی بنا بر اقدامات مذکور حتی اگر دچار تخریب نیز شود، باز هم نمی‌تواند تغییر کاربری داده شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها