کد خبر: ۱۰۷۳۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همه نقاط استان بطور متوازن و با ایجاد فرصت برابر نگاه خواهد شد.
تدبیر24»علی محمد احمدی در شورای اداری استان افزود: بهبود کسب و کار، ایجاد امید و نشاط، فراهم کردن فرصت برابر در همه نقاط، تمرکز برروی شعار سال، نوسازی حمل و نقل، بازسازی بافت های فرسوده، جذب اعتبارات ملی، توجه جدی به مطالبات و خواسته به حق مردم، حفاظت از منابع ملی، محیط زیست و آب، مبارزه جدی با قاچاق کالا، ایجاد توازن و فرصت برابر در همه نقاط استان از اولویت برنامه های 97 استان است . 

وی «حمایت از کالای ایرانی» را از اولویت برنامه مدیران استان در راستای رشد اقتصادی، تولید و اشتغال عنوان و اظهارکرد: همه دستگاه های اجرائی از کالاهای با دوام تولید ملی و از جمله استانی استفاده کنند و در این خصوص ارزیابی و نظارت کامل انجام می گیرد . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مبارزه جدی با قاچاق کالا را در سال 97 جدی دانست و خاطرنشان کرد: حمایت از تولید، جذب سرمایه گذار و رفع موانع تولید باید دغدغه مدیران بوده و در این رابطه تلاش ها و پیگیری ها تمام وقت و شبانه روزی باشد . 

احمدی تصریح کرد: اعتبار در نظر گرفته شده و قابل هزینه در حوزه اقتصادی، رشد تولید و ایجاد اشتغال استان 800 میلیارد ریال بود و در 6 ماه گذشته با برنامه ریزی نو و پیگیری های لازم آن را به 2 هزار و 400 میلیارد ریال رساندیم و در این خصوص استان نسبت به چهار استان هم پای خود پیشی گرفت . 

وی ادامه داد: مردم بخشی از مطالبات آنها در حوزه اقتصادی است و با تمام توان تلاش می کنیم تا اقدامات به گونه ای باشد که پیام رهبری محقق شود و دستگاه های اجرایی بهروری و راندمان کاری آنها افزایش یابد و نظم و انضباط، حفظ بیت المال و تکریم مردم مورد توجه قرار گیرد . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: مردم ما اگر محدودیت ها و دلایل واقعی را بدانند و ببینند که مسئولان با کار و تلاش صادقانه زحمت می کشند، قطعا همه کمبودها را قبول می کنند، مردم ما اگر ببینند که چه کسی دلسوز آنهاست و چه کسی تلاش می کند و دغدغه اقوام، طایفه و خویشاوندی ندارند و دغدغه آنها استان و همه مردم استان است، مشکلات و کمبودها را می پذیریند . 

احمدی با بیان اینکه، همه تلاش ما این است که استان را یک گام به پیش ببریم، تاکید کرد: امسال همه مدیران را به تحرک وا می داریم و با خلاقیت و ابتکار در چارچوب برنامه های دولت که نمود بیشتری دارند، فرصت های جدید برای تولید و اشتغال ایجاد خواهیم کرد . 

وی نوسازی بافت های فرسوده در قالب طرحی متمرکز را از اولویت های کاری سال 97 در استان دانست و گفت: بخشی از بافت های شهری فرسوده هستند که با کوچکترین زلزله مشکلات و خسارات جدی را ایجاد می کند و دولت برنامه دارد تا در قالب طرحی متمرکز با مشارکت بخش خصوصی و مالکین به نوسازی آنها بپردازد . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بازسازی، نوسازی و توسعه شبکه حمل و نقل استانی در راستای کاهش مرگ و میر و ترافیک را از دیگر اولویت های امسال برشمرد و تصریح کرد: از سوی متولیان امر در این رابطه پیگیری های لازم در مرکز کشور انجام خواهد گرفت . 

احمدی به برنامه ریزی اصولی از استفاده بهینه منابع آبی استان و افزایش بهره وری از آن در همه بخش ها برای سال جاری اشاره کرد و گفت: حفاظت و صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی استان، جلوگیری از قطع درختان، آتش سوزی ها، آسیب ها و آفت های طبیعی درختان و آلودگی های زیست محیطی امسال مورد توجه جدی قرار می گیرد . 

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم فضای اجتماعی را متحول کنیم، افزود: در حوزه اجتماعی تلاش می شود تا امید و نشاط  را بین مردم ایجاد کنیم و رسیدگی به کار مردم با رعایت قانون و ضوابط حکم فرما باشد و برای کسانی که پارتی دارند و آنهایی که ندارند در انجام امور فرقی نباشد . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، همه نقاط استان بطور متوازن و با ایجاد فرصت برابر دیده خواهد شد، ادامه داد: دولت وظیفه دارد به آحاد مردم خدمات بدهد و نگاه پدرانه داشته و فرا بخشی به مسائل بپردازد و ما هم باید استان را خانه خود بدانیم و به همه جای آن نگاه یکسان داشته و برای ایجاد فرصت متوازن  وبرابر تلاش کنیم . 

احمدی با اشاره به اینکه، امسال مسیر حرکت استان برنامه محور است، عنوان کرد: برنامه پنج ساله استان تدوین و از سال گذشته حرکت ها براساس آن آغاز شده است و هر 6 ماه یکبار گزارش گیری می شود که چه دستگاهی در کجای کار است و چه دستگاهی کم کاری و یا انحراف داشته است . 

وی به ارتباط شبکه ای و پیوسته مدیران استانی با فرمانداران، مدیران شهرستانی و وزارتخانه ها و یا دستگاه های مربوطه مرکزی در تهران تاکید کرد و افزود: بازدیدهای میدانی و نظارت مستمر مدیران برکارها بیشتر شود . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به تعامل بیشتر مدیران با اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: فضای نقد و انتقاد سازنده باز است و رسانه ها در چار چوب ضوابط و با رعایت گفتمان اخلاقی و سعه صدر و با نگاه خدمت به مردم و ایجاد فضای امن و آرامش برای توسعه و رشد استان در کنار مسئولان گام بردارند . 

احمدی به تعامل مدیران دستگاه ها با مراکز علمی و دانشگاهی استان تاکید و بیان کرد: مسئولین به دنبال نوآوری و دستاوردهای علمی و دانش بنیان باشند و در این رابطه برای توسعه و رشد استان و خدمت به مردم از دستاوردها  و ظرفیت های دانشگاهی بهره گیرند . 

وی تاکید کرد: مدیران در هر بخشی و سطحی که هستند به جای سطحی نگری، بخشی نگری و مسئولیت گریزی، باید نگاه فرابخشی داشته و مسئولیت پذیر باشند تا بتوانند جلوی هرگونه سنگ اندازی برای پیشرفت و توسعه استان را بگیرند . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: سال 96 کشور فراز و فرودهایی داشته و سرشار از تجربه های تلخ  و شیرین بود و این استان هم حوادثی داشت که تجربیات و دستاوردهای نو داشت و هرچند تلخی ها با  تدبیر مدیریت شدند، تمام تلاشمان را به کار می گیریم و تمهیدات لازم به کار گرفته خواهد شد تا به یاری خداوند در سال جدید شاهد مشکلات و حوادث تلخ در استان نباشیم.

برچسب ها: تدبیر24 ، متوازن
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها