فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود فلاحت پیشه

فضای بین دولت ومجلس چالشی نشود

استیضاح به معنای روشن شدن و حق نمایندگان است و تفاوتش با تذکر و سوال این است که در نهایت اگر نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند و رأی به عدم اعتماد دهند، وزیر استیضاح می‌شود.
نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان کشاورز

نحوه تغییر انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان

به موجب اصل نودویکم قانون اساسی، 6 نفر حقوقدان عضو شورای نگهبان از حقوقدانان مسلمان رشته‌های مختلف حقوقی به‌وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌شوند.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۱۰۷۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درخصوص حادثه آتش‌سوزی در قهوه خانه‌ای در شهرستان چالوس گفت: براساس گزارش پلیس آگاهی دستورات قضایی از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چالوس صادر شد.
تدبیر24»سید یونس حسینی عالمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درخصوص حادثه آتش سوزی در قهوه خانه‌ای در شهرستان چالوس گفت: براساس گزارش پلیس آگاهی دستورات قضایی از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چالوس صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان درادامه افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی استان و پلیس آگاهی شهرستان چالوس فردی به نام "م –ح" دستگیر شد.

این مقام قضایی ادامه داد: پس از تحقیقات در این مورد و اقرار متهم، فرد به لحاظ اختلاف شخصی با پدرش به علت اینکه پدر نامبرده بیشتر اوقات جهت قماربازی در قهوه خانه مذکور حضور یافته و نسبت به خانواده و امرار معاش فرزندان خود بی توجه بود؛ پس از درگیری مختصر بین پدر و پسر، فرزند با تهیه مقداری بنزین از یکی از جایگاه‌های سوخت، به قهوه خانه مورد نظر مراجعه و آن جا  را به آتش می‌کشد.

 این مقام قضایی در ادامه اظهار کرد :  در این حادثه تعداد ۱۱ نفر دچار سانحه سوختگی و تعداد سه نفر هم دچار شکستگی از ناحیه پا و کمر شده‌اند که به لحاظ شدت جراحات مصدومین به بیمارستان زارع ساری منتقل شده‌اند.

وی افزود: متهم پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین کیفری روانه زندان شد. که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

برچسب ها: تدبیر24 ، متهم
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها