گیوه‌هایمان را وربکشیم! ترکان

گیوه‌هایمان را وربکشیم!

در یکسال گذشته ما با پدیده ترامپ مواجه بودیم، پدیده‌ای که در تاریخ دهه‌های اخیر در دنیا بی‌سابقه است و به نظر می‌رسد که در هیچ یک از ادوار گذشته روسای جمهور آمریکا این‌چنین علنی و آشکار نسبت به ما دشمنی اعلام نکرده‌اند.
تأثیر اصلاحات بر لایه‌های جامعه زاهد

تأثیر اصلاحات بر لایه‌های جامعه

بیش از 20 سال از 2 خرداد 76 می‌گذرد؛ به‌نظر می‌رسد تمام نیازها و مطالباتی که انباشتی از گفتمان‌های قانونگرایی، آزادی ‌خواهی، پشرفت و عدالت بود همچنان به‌عنوان چهار گفتمان جدی و نیاز اجتماعی در کشور مطرح است.
پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
کد خبر: ۱۰۷۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا و ادامه ریسک مختل شدن بخشی از عرضه به بازار، افزایش یافت.
تدبیر24»بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۲ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش نسبت به قیمت نهایی روز سه‌شنبه، به ۷۱.۹۰ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۳۳ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، به ۶۶.۸۵ دلار در هر بشکه رسید.

طبق گزارش هفتگی موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت خام در آمریکا هفته گذشته یک میلیون بشکه کاهش یافت و به ۴۲۸ میلیون بشکه رسید. آمار هفتگی رسمی بعد از ظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود.

خارج از آمریکا، بازارهای نفت با این احساس که ریسک بالای مختل شدن عرضه شامل گسترش منازعه در خاورمیانه، تجدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کاهش تولید در نتیجه بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا وجود دارد، حمایت شدند.

به گفته ویلیام اولاگلین، تحلیلگر سرمایه‌ گذاری در شرکت "ریوکین سکیوریتیز" استرالیا، قیمت‌های نفت در حال حاضر نزدیک به بالاترین رکورد سه سال گذشته قرار دارد و با بازگشت ذخایر به سطح نرمال به نظر می‌رسد اشباع عرضه‌ای که در چند سال گذشته وجود داشت، به پایان رسیده است. وی در ادامه افزود: علاوه بر محدودیت عرضه داوطلبانه که از سوی تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک با هدف تقویت قیمت‌ها از سال ۲۰۱۷ انجام گرفته، کاهش تولید در ونزوئلا به دلیل بحران سیاسی و اقتصادی این کشور نیز از قیمت‌ها حمایت کرده است. تولید اوپک در حال حاضر بسیار پایین‌تر از حد انتظار است که نتیجه افت شدید تولید ونزوئلا ناشی از وخامت وضعیت اقتصادی این کشور است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک هلندی ING در یادداشتی به مشتریانش گفت: نفت برنت در آوریل به بالای ۷۰ دلار در هر بشکه بازگشت که به دلیل ریسک‌های ژئوپلیتیکی به همراه تحولات مثبت در عوامل عرضه و تقاضا در بازار بود. این بانک متوسط قیمت مورد پیش‌بینی برای برنت در سال ۲۰۱۸ را از ۶۰.۲۵ دلار به ۶۶.۵۰ دلار در هر بشکه افزایش داد. همچنین قیمت مورد پیش بینی برای وست تگزاس اینترمدیت در سال ۲۰۱۸ را از ۵۷.۷۵ دلار به ۶۲.۵۰ دلار در هر بشکه افزایش داد. با این‌همه ING برای سال آینده قیمت‌های پایین‌تر را به دلیل رشد تولید آمریکا انتظار دارد. تولید این کشور یک چهارم از اواسط سال ۲۰۱۶ رشد کرده و به بیش از ۱۰.۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، نفت
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها