ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۱۰۷۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم به بارش‌ها در بیشتر استان‌ها، استان‌های پربارش امروز و فردا (۱ و ۲ اردیبهشت ماه ) را اعلام کرد و گفت: طی امروز و فردا در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

تدبیر24»احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، با نفوذ سامانه بارشی به کشور امروز ( اول اردیبهشت) در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز غربی، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از جنوب غرب، بخش‌هایی از مرکز، استان‌های غربی و مرکزی خزر و به‌تدریج دامنه‌های البرز شرقی و از اواخر وقت در شرق خزر، بخش‌هایی از شمال شرق، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

استان‌های پربارش امروز

وی با اشاره به اینکه شدت بارش امروز در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی در گیلان خواهد بود، گفت: فردا ( ۲ اردیبهشت) این شرایط در این مناطق تداوم خواهد داشت و در بخش‌هایی از استان‌های واقع در شرق، جنوب شرق، جنوب، کرمان و یزد بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های پربارش فردا

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود:‌ شدت بارش فردا (۲ اردیبهشت) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین و بخش‌هایی از استان‌های البرز و تهران خواهد بود.

کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل

وظیفه تاکید کرد:‌ امروز و فردا به سبب نفوذ جریانات شمالی تشدید بارش در استان‌های ساحلی خزر و کاهش دما در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز مرکزی رخ خواهد داد که این کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به پنج تا هشت درجه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

بارش برف در ارتفاعات

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه بارش طی امروز و فردا (۱ و ۲ اردیبهشت) در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی به صورت برف پیش‌بینی می‌شود، گفت: طی امروز و فردا در غالب مناطق کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت می‌تواند در برخی نقاط جنوب غرب سبب گرد و خاک و کاهش دید افقی شود.

به گفته وظیفه، دریای خزر امروز (۱ اردیبهشت) و خلیج فارس و تنگه هرمز فردا و پس فردا (۲ و ۳ اردیبهشت) مواج خواهند بود.

پیش‌بینی بارش تگرگ در تهران

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده گفت: آسمان تهران، فردا (۲ اردیبهشت) ابری همراه با وزش باد در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۱ و ۱۳ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین برای آسمان پایتخت  در روز دوشنبه (۳ اردیبهشت) هوای ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و در پاره‌ای نقاط تگرگ پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در روز دوشنبه ۱۸ و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

برچسب ها: تدبیر24 ، بارش تگرگ
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها