سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - 2021 January 19
کد خبر: ۱۰۷۶۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
مطالعات نشان می‌دهد افرادی که محکم با دیگران دست می‌‌ دهند در حل مساله، تست‌های هوش و قدرت استدلال از عملکرد بهتری دارند و قوی‌تر هستند.
 تدبیر24»قدرت بدنی یک فرد در دوران میانسالی معیاری بر سلامت مغز او به شمار می‌رود. محققان در مطالعات اخیر به این نتیجه رسیده‌اند افرادی که هنگام دست دادن، دست شما را محکم می‌گیرند در حل مساله، تست‌های هوش و استدلال قدرتمندتر عمل می‌کنند و زمان واکنش سریع تری دارند.

داده‌های به دست آمده از 475 هزار نفر نشان می‌دهد افرادی که ماهیچه‌های دست قوی‌تری دارند، از مغز سالم‌تری برخوردارند. محققان دانشگاه منچستر بر این باورند که ورزش کردن راه مناسبی برای تقویت عملکرد مغزی است.

این در حالی است که تحقیقات قبلی حاکی از آن بود افرادی که فشار دست آنها هنگام دست دادن با دیگران کمتر است، احتمال تخریب سلول‌های ماده سفید رنگ داخل مغز آنها بیشتر است. این سلول‌ها مانند کابل‌هایی برای برقراری ارتباط بین نقاط مختلف مغز عمل می‌کنند.

نتایج به دست آمده بیانگر آن است، افرادی که محکم دست می‌دهند، توانایی حل مساله منطقی تر را در دو دقیقه دارند و اعداد بیشتری را به خاطر می‌سپارند و نیز واکنش‌های سریع تری در مقابل محرک‌های بصری از خود نشان می‌دهند.

در واقع، دانشمندان به ارتباط مستقیمی بین قدرت عضلانی و سلامت مغز دست یافته‌اند. اما آنها در حال حاضر به دنبال این پاسخ هستند که آیا با انجام کارهایی چون تقویت عضلات و کار با وزنه می‌توان سلامت مغز را بهبود بخشید و آن را تقویت کرد؟

محققان قدرت دست افراد سالمند را با کمک یک گیره هیدرولیک مورد ارزیابی قرار داده اند و دریافتند سالمندانی که قدرت دست ضعیف تری دارند بیشتر در معرض خطر سقوط و افتادن و شکستگی استخوان‌ها قرار دارند. آنها همچنین اعلام کرده بودند که این معیار می‌تواند نسبت به فشار خون شاخص دقیق‌تری‌ برای پیش‌بینی احتمال بروز مشکلات قلبی باشد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها