سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱۰ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۸
يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - 2021 January 24
کد خبر: ۱۰۷۶۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰
شنا کردن منظم می تواند برای هر کسی، به خصوص بزرگسالان سالخورده، طیف گسترده ای از منافع بهداشتی – از جمله احساس نشاط و به دنبال آن جوان تر شدن باشد. در اینجا، ما چندین مزیت شنا کردن در آب را که می تواند سلامت شما را افزایش دهد بیان می کنیم.
تدبیر24»شنا کردن چیزی غیر از تمرین هوازی و افزایش توانایی بدن شما بدون تاثیر شدید بر سیستم اسکلتی شما را ارائه نمی دهد. وقتی بدن انسان در آب غوطه ور است، به طور خودکار سبک تر می شود. هنگامی که به کمر غوطه ور می شوید، بدن شما تنها ۵۰ درصد از وزن خود را تحمل می کند. خود را به سمت سینه بچرخانید و این میزان به حدود ۲۵ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا می کند؛ با فرو رفتن در آب تا به گردن، شما فقط باید ۱۰ درصد از وزن خود را تحمل کنید. ۹۰ درصد دیگر توسط آب اداره می شود.

این به این معنی است که استخر محل ایده آلی برای کار کردن عضلات سفت و مفاصل دردناک است، مخصوصا اگر شما اضافه وزن دارید یا از آرتریت رنج می برید.

در توصیه برای انجام ورزش مناسب در افرادی که مبتلا به آرتریت هستند، بنیاد آرتروز، انجام ورزش هایی که عضلات را دچار کشش و تقویت می کنند و همچنین ورزش های ایروبیک را پیشنهاد می کند.

اگر آب استخر گرم باشد، برای افراد مبتلا به آرتریت خیلی بهتر است، آب گرم می تواند به از بین بردن مفاصل سفت کمک کند. در واقع، افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند پس از مشارکت در شنا به مزایای سلامتی بیشتری نسبت به فعالیت های دیگر دست می یابند. همچنین ثابت شده است که ورزش های درون آب باعث بهبود استفاده از مفاصل آسیب دیده و کاهش درد از استئوآرتریت می شود.

افزایش شدت و قدرت عضلات
شنا کردن به ویژه در مقایسه با چند تمرین هوازی دیگر یک راه عالی برای افزایش قدرت و شدت عضلانی است.

به عنوان مثال، دویدن را در نظر بگیرید. وقتی یک دونده چند دور در اطراف مسیر را طی می کند، تنها بدن خود را در میان هوا حرکت می دهد. از سوی دیگر، شناگر خود را درون آب حرکت می دهد – یک ماده که در حدود دوازده بار چگالی بیشتر از هوا دارد. این بدان معنی است که هر ضربه و هر حرکت بازو، تبدیل به یک تمرین مقاومتی می شود و مشخص شده است که تمرینات مقاومتی بهترین راه برای ساختن قدرت عضلانی است.

مزیت دیگری از انجام یک تمرین در آب وجود دارد: شنا کردن همچنین برای بهبود استحکام استخوان – به ویژه در زنان بعد از یائسگی تاثیرات مثبتی را نشان داده است.

انعطاف پذیری بهتر
بر خلاف دستگاه های ورزشی در ورزشگاه که تمایل به جداسازی یک قسمت بدن در یک زمان دارند (مثل یک دستگاه پا)، شنا بدن را از طریق طیف وسیعی از حرکات تمرین می دهد که باعث می شود مفاصل و رباط ها شل و انعطاف پذیر باشند. بازوها در قوس های گسترده حرکت می کنند، باسن ها در امتداد پاها به صورت قیچی در میان آب به حرکت در می آیند و مهره های سر و ستون فقرات حرکت می کنند.

بهبود سلامت قلب
علاوه بر تمرین دادن عضلات، شنا به بهبود مهمترین عضلات بدن ما یعنی قلب کمک می کند.

از آنجایی که شنا یک ورزش هوازی است، تقویت قلب، نه تنها به آن کمک می کند تا بزرگتر شود، بلکه آن را در پمپاژ کارآمد تر می سازد – که منجر به جریان خون بهتر در سراسر بدن شما می شود. تحقیقات همچنین نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند از پاسخ التهابی بدن نیز جلوگیری کند – یک پیوند کلیدی در زنجیره ای که می تواند به بیماری های قلبی منجر شود.

اگر این دلایل برای این که شما در استخر شنا و تمرین کنید کافی نیست، انجمن قلب آمریکا گزارش می دهد که فقط ۳۰ دقیقه ورزش روزانه، مانند شنا، می تواند ۳۰ تا ۴۰ درصد بیماری های قلبی عروقی را در زنان کاهش دهد. علاوه بر این، یک تجزیه و تحلیل توسط Annals از پزشکی داخلی نشان داد که ورزش منظم هوازی می تواند فشار خون را کاهش دهد.

کنترل وزن

بعضی ها فکر می کردند که دمای آب به طور کلی خنک تر از دمای بدن ماست و کاهش وزن با تمرین در آب مشکل است. همانند بسیاری از ایده های قدیمی در مورد ورزش، درباره این ایده امروزه تجدید نظر شده است: شنا در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین راه های سوزاندن کالری شناخته شده است و برای تحت کنترل نگه داشتن وزن عالی است.

تعداد دقیق کالری که سوزانده اید، البته به فیزیولوژی و شدت تمرین مربوط است.
برای افزایش میزان سوختن کالری، از فواصل زمانی استفاده کنید که در آن شما سخت ترین کار را برای انفجار کوتاه انجام می دهید و سپس استراحت می کنید. یکی از راه های ساخت این نوع تمرین، ۴۵٫۷ متر شنا کردن و سپس ۱۰ ثانیه استراحت است، سپس ۹۱٫۴ متر شنا با استراحت ۱۰ ثانیه، سپس ۱۳۷٫۱ متر و مجددا ۱۰ ثانیه استراحت است. تمام راه تا ۲۷۴٫۳ متر با فاصله استراحت بینشان انجام دهید. هنگامی که به ۲۷۵ متر رسیدید، الگوی خود را عوض کنید.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها