کد خبر: ۱۰۷۷۶۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۳
تدبیر24» فروغ تیموریان* - این روزها وقتی سری به فضای مجازی می‌زنم بیشتر دلم میگیرد، و گاهی فکر می کنم اگر این فضا نبود آیا ما از همه حوادث اطرافمان باخبر می‌شدیم و این قدر به فکر فرو می رفتیم؟

 وقتی فیلم درگیری دختران معصوم سرزمینم را میبینم به عنوان کسی که سالیان سال با این دخترکان ساده و بی آلایش در کلاس های درسم زندگی کرده‌ام از خود می پرسم کجای این کار اشکال دارد؟

 آیا من رسالتم را خوب انجام نداده ام و طرز برخورد مناسب و اخلاق اجتماعی با دیگران  را به او نیاموخته ام یا مقصر خانواده می باشد که نتوانسته است به او آداب اجتماعی را بیاموزد و یا جامعه ،که بدرستی از عهده جامعه پذیر کردن افراد بر نیامده؟

 نوک پیکان را به کدام سمت بگیرم که نه بید بلرزد و نه باد،
 بارها در مورد نگاه های جنسیتی به زن نوشته‌ام و فریاد هایم را کشیده‌ام ..که ما زنان همیشه از مردان جامعه شاکی بوده ایم که چرا این جنس ظریف و بی پناه رابراحتی  مورد خشونت و بی احترامی قرار می دهند..و نگاهی جنسییتی به زن دارند
 و امروز وقتی زنان گشت ارشاد را میبینم که به هم جنس خودشان رحم نمی کنند و با مشت و لگد به دختر بی‌پناه حمله می‌کنند فریادم را بر سر چه کسی بکشم؟
 و شکایت پیش چه کسی ببرم؟
 این دختر غیر از اینکه جگر گوشه و  عزیز کسی است دختر ایران است دختر سرزمین پهناور ایران با تمدنی غنی و با ارزش این دختر همه ی ما می باشد

سوالم از یک نفر نیست سوالم از همه است.
 اول از مسئولین ،
از شما می‌پرسم آیا یک اخطار و اخراج فرد خاطی می تواند آینده دختران دیگر سرزمینم را در زمانهای آینده تضمین کند
 آیا می توانید کاری کنید که دیگر شاهد این اعمال وحشیانه نباشیم و تصویر و صحبتمان صفحه اول خبرگزاری های خارجی نباشد تا تصویری غیر اخلاقی و خشن و وحشیانه از خودمان بر جا نگذاریم،

 و بعد از آن از علما و فقها می پرسم آیا ترک هر یک از واجبات دینی جرم و مستوجب مجازات است مگر اعمال همه ما از هم جدا نیست ؟
مگر هر کسی را در قبر خودش نمی گذارند چگونه با این همه زور و اهانت و اجبار می‌خواهید دین و اعتقادات مذهبی را به جوانان ما یاد بدهید؟

 و شما، شما مأمورین و خانوم های محترم گشت ارشاد شما حقوق می‌گیرید برای کتک زدن؟
برای خشونت و برخوردهای قهر آمیز و تند ؟
صرف میلیاردها تومان در موسسات فرهنگی چه نتیجه‌ای را به دنبال داشته و اثرات آن در جامعه چه بوده است؟

 گرچه می‌دانم شما هم قربانی هستید مانند همان فردی که داری او را کتک میزنی باید دید شما چه تصوری از دین ، اخلاق ، ماموریت ، حجاب ،انسانیت جامعه و دختر در ذهن تو شکل گرفته است که چنین رفتارهایی را انجام می‌دهی، مشت هایی که برسر و روی دختر جوان میکوبی  پاسخ کدام بغض فروخورده تو می باشد که چنین محکم و عصبانی خود را خالی می کنی ؟
 کجا به تو ظلم شده است؟ چه کسی تو را نادیده گرفته است که چنین خشمگین هستی؟
می دانم که تو هم خودت یک زن هستی و قطعاً قربانی خشونت شده ای که این شغل را انتخاب کرده ای، و گرنه می‌توانستی تو هم مانند دیگر زنان سرزمینم حتی در هر شغلی هواخواه و طرفدار هم جنس خودت در جامعه باشی و از او همیشه و همه جا دفاعی جانانه بکنی،
 روح همه زنان و مردان سرزمینم خسته و زخمی است .
رافت مصلحتی و مهربانی تاریخ مصرف دار اعتماد را از ملت گرفته است،
 یک بار هم مسئولین واکنش های مردم و جوانان را تحلیل کنند و از آن ها درس بگیرند به ندای تحلیلگران اجتماعی و دردمندان جامعه گوش دهند.
 بیایید فریاد جوانان و مردمان این سرزمین را بشنوید و به دادشان برسید

  که فردا نوبت جگرگوشه کدام پدر و مادر است....


* فروغ تیموریان، جامعه شناس
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها