تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17
کد خبر: ۱۰۷۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
جلسه روز گذشته سران قوا كه به ميزباني مجلس شوراي اسلامي و با حضور حجت‌الاسلام حسن روحاني رييس‌جمهوري، علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي و همچنين آيت‌الله صادق آملي‌لاريجاني برگزار شد، نشستي صميمي و دوستانه، با تاكيد بر لزوم همدلي همه قواي سه‌گانه براي حل مشكلات بود.
تدبیر24»نكته جالب‌توجه در نشست بعد از ظهر روز گذشته سران قوا، حضور تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، وزرا، معاونين پارلماني وزارتخانه‌هاي مختلف و تعدادي از مسوولان و همچنين برخي مديران ارشد و مسوولان قوه قضاييه در اين جلسه بود؛ به‌ويژه آنكه بنابر هماهنگي‌هايي كه پيشتر انجام شده بود، قرار شد نمايندگان هركدام از ٣ فراكسيون سياسي مجلس يعني فراكسيون اميد، فراكسيون مستقلين ولايي و فراكسيون نمايندگان ولايي در فرصتي كه در اختيارشان قرار گرفت، به بيان ديدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود بپردازند كه بر اين اساس، بنده و آقاي محمدرضا تابش از فراكسيون اميد، كاظم جلالي از فراكسيون مستقلين ولايي و حميدرضا حاجي‌بابايي نيز به عنوان رييس فراكسيون نمايندگان ولايي از جانب اين فراكسيون صحبت كرديم و روند برگزاري جلسه نيز از اين قرار بود كه ابتدا نماينده‌هاي فراكسيون‌هاي سياسي صحبت كردند، سپس علي لاريجاني در جايگاه رياست قوه مقننه اظهاراتي را مطرح كرد كه به‌شخصه معتقدم نطق خوبي بود و نكات مهمي را مدنظر قرار داد. در ادامه نيز آيت‌الله صادق آملي‌لاريجاني، رييس دستگاه قضا و درنهايت نيز حجت‌الاسلام حسن روحاني به عنوان رييس قوه مجريه سخنراني كردند.

البته سخنراني من در اين نشست به عنوان رييس فراكسيون زنان نبود و درواقع به نمايندگي از فراكسيون اميد صحبت كردم اما به هر حال بنابر هماهنگي‌هايي كه داشتيم، عمده مسائل حقوق بشري و موضوعات مربوط به زنان را مورد تاكيد قرار دادم. همچنين در اين جلسه بر لزوم ارتقاي سطح همدلي و همكاري ميان سه قوه تاكيد ويژه‌اي صورت گرفت و بنده نيز اين مهم را لازمه پيشرفت در امور مختلف و حل مشكلات دانسته و گفتم كه براي آغاز اين روابط همدلانه، مي‌توانيم با پرداختن به مسائلي همچون لايحه منع خشونت زنان كه ذاتا نياز به همكاري و همياري هر سه قوه داشته و درحالي كه اجراي اين لايحه نيازمند بذل توجه ويژه قوه قضاييه است، اصل موضوع به عنوان لايحه در دولت تهيه شده و ما نيز در مجلس آمادگي داريم كه با نگاهي كارشناسي، بحث را پيش ببريم. همچنين در بخش ديگري از سخنانم، به اينكه زمان آن رسيده كه درمورد قوانين مرتبط با زنان تصميم‌گيري‌هاي جديد شود، اشاره كرده و در پايان نيز بر لزوم همكاري سه قوه براي نيل به اين اهداف تاكيد كردم.
پروانه سلحشوری،نماینده مجلس
مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها