ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 12
کد خبر: ۱۰۸۳۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
معصومه ابتکار که دوشنبه شب در راس هیاتی وارد جاکارتا پایتخت اندونزی شده و مورد استقبال رسمی 'یوهانا یمبیس' وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان جمهوری اندونزی قرار گرفته بود، روز گذشته با رییس جمهور اندونزی ملاقات کرد.
معصومه ابتکار در این دیدار، با ابلاغ سلام دکتر روحانی گفت: در دو سال گذشته تحولات خوبی در روابط دو کشور صورت گرفته، اما با توجه به ظرفیت‌های موجود هنوز راه‌های زیادی برای رسیدن به همکاری‌های متناسب با ظرفیت‌ها وجود دارد.

معاون رییس جمهور از مواضع دولت اندونزی نسبت به ایران در رابطه با برجام قدردانی کرد و گفت: برجام صرفا یک سند همکاری میان ایران و کشورهای غربی نیست، بلکه سندی بین المللی برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و تثبیت صلح در جهان است.

وی اقدامات نمایشی رژیم صهیونیستی علیه را ایران مخرب صلح و ثبات در منطقه دانست.

ابتکار با اشاره به چالش‌های موجود در عرصه‌های بین‌المللی بر تاثیر همکاری‌های نزدیک میان دو کشور و فائق آمدن بر چالش‌ها تاکید کرد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  همچنین به پیش نویس سند همکاری در حوزه زنان که میان دو طرف در حال بررسی است، اشاره و اظهار امیدواری کرد که سریع‌تر نهایی و امضاء شده تا همکاری‌ها در این بخش آغاز شود.

وی تلاش‌ها و کوشش‌های جمهوری اسلامی ایران را در جهت پیشبرد و تفکر اسلام رحمانی دانسته و افزود: ایران دو پیشنهاد گفتگوی تمدن ها و همچنین مقابله با خشونت و افراطی‌گرایی را به جهان ارائه کرد که در سازمان ملل تصویب شد.

رئیس جمهوری اندونزی نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران و اندونزی دو کشور بزرگ با جمعیت زیاد مسلمان هستند، گفت: در دنیای امروز که موضوعات شناخته شده و شناخته نشده، جهان را تهدید می‌نماید، می‌بایست با یکدیگر همکاری کنیم. به همین دلیل اندونزی ایده برگزاری نشست اسلام اعتدالی را طرح کرده تا با گفتگو و تبادل تجربیات بتوانیم با خشونت و افراط‌گری مقابله کنیم.

وی گفت: جمهوری اندونزی به جایگاه و ارزش بانوان واقف است و براساس آیه ۳۴ سوره نساء در جهت پیشبرد و توانمندسازی‌زنان می‌کوشد.

معصومه ابتکار همچنین روز سه شنبه به عنوان یکی از سخنرانان اصلی افتتاحیه "کنفرانس متفکران و دانشمندان عالی رتبه جهان اسلام در مورد اسلام اعتدالی" سخنرانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ ابتکار به دعوت دکتر دین شمس‌الدین - نماینده ویژه رئیس جمهور اندونزی در امور گفت‌وگو و همکاری بین ادیان و تمدن‌ها به نشست عالی اسلام میانه رو دعوت شده است.

آیت الله محمد علی تسخیری - رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از دیگر شخصیت‌های برجسته دعوت شده به این نشست است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها