FATF و منافع ملي رحیمی

FATF و منافع ملي

بحث FATF بحثي است كه در كشور با پيچيدگي‌هايي بعضا ناضرور همراه شده است و به هرحال ما در اين رابطه نيز همچون ديگر مسائل كلان و مهم كشور، نيازمند اجماعي حداكثري هستيم.
موضع احتمالا مثبت ترامپ عبدی

موضع احتمالا مثبت ترامپ

در ميان همه مواضع و حتي اظهارات عجيب و غريب ترامپ، به نظر مي‌رسد كه يك مورد آن جالب و منطقي است البته اگر در آينده تغيير راي ندهد.
چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019 October 23
کد خبر: ۱۰۸۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۴
انتخاب شهردارتهران وارد فاز جدیدی شد
جمعه ای که گذشت روز پرجنجالی در حوزه شهری بود و گرچه اخبار این روز با توئیتی معنادار از حجت نظری عضو شورای شهر تهران آغاز شد اما در پایان همان روز محمدابراهیم انصاری لاری برای دومین بار به شکل رسمی از جمع هفت نامزد شورای شهر تهران برای شهرداری انصراف داد تا روند انتخاب شهردارتهران وارد فاز جدیدی شود.


تدبیر24» ساعات پایانی پنجشنبه بود که حجت نظری، عضو شورای شهر تهران با انتشار توئیتی در صفحه توئیتر خود از اقدامات خطرناک خارج از شورا برای زدن به زیرمیز انتخاب شهردار تهران خبر داد.اقداماتی که به گفته نظری می توانست منجر به عدم انتخاب شهرداری بعدی تهران از میان هفت گزینه مطرح شده در شورای شهر تهران شود. نظری در ادامه این توئیت اینطور نوشت: «باید بدانیم که خودخواهی و درنظرنداشتن منافع عموم مردم، درنهایت دامن همه را خواهد گرفت. اگر شهردار تهران از میان هفت گزینه نهایی انتخاب نشود، پشت پرده را بی پرده خواهم گفت.

عضو شورای شهر در پایان توئیت خود نیز از هشتگ شورای اول برای بیان سرنخ هایی از توئیت پرابهام خود استفاده کرد.

توئیت نظری اما خیلی زود در فضای تلگرام، توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی بازنشر شد و بسیاری از چهره های سیاسی نیز به آن واکنش نشان دادند، از جمله جوادامام، مدیربنیاد باران و از نزدیکان سیدمحمدخاتمی که در پاسخ به توئیت حجت نظری نوشت: «هرجا جلوی ضرر گرفته شود، منفعت است» واکنشی که به نوعی اظهارات نظری را تایید می کرد.

در شرایطی که واکنش ها به این توئیت ادامه داشت، عصر جمعه خبر انصراف دوباره محمدابراهیم انصاری لاری منتشر شد. انصاری لاری که برای دومین بار نامه انصراف خود را خطاب به محسن هاشمی منتشر کرده بود، این بار کاملا جدی از میان گزینه های شورای شهر برای تصدی شهرداری تهران کنار رفت تا 21 عضو شورای شهر از میان شش گزینه دیگر شهردار بعدی را انتخاب کنند، البته اگر معادلات آنطور که حجت نظری هشدار داده بود پیش نرود.

انصراف انصاری لاری اما حاوی نکات قابل توجهی بود، او که در نامه اول انصراف خود از کناره گیری به نفع محمودحجتی خبرداده بود، این بار هیچ نامی از محمود حجتی و هیچ یکی از گزینه های دیگر شهرداری مطرح نکرد و تنها بر تمایل برای ادامه فعالیتش در منطقه آزاد کیش تاکید کرده بود.

انصراف انصاری لاری و توئیت پرابهام حجت نظری گرچه دو جنجال خبری شهرتهران در روز جمعه بودند، اما قطعا ابعاد دیگری هم دارد که در روزهای آتی مشخص خواهد شد.


پایان پیام

مطالب مرتبط
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها