سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 22
کد خبر: ۱۰۸۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
مرد جوان وقتی فهمید همسرش با یکی از مردان محل در ارتباط پیامکی است در یک قرار ملاقات مرد مزاحم را با ضربه چاقو به قتل رساند.

تدبیر24»ساعت 19 عصر شنبه 24 ماموران کلانتری چیتگر هنگام گشتزنی در پارک متوجه پسر جوانی شدند که غرق در خون روی زمین افتاده بود. با حضور تیم های پلیس آگاهی و اورژانس در محل مشخص شد پسر جوان به علت اصابت چاقو به گردنش جانش را از دست داده است. با اعلام وقوع قتل به تیم جنایی پایتخت و حضور بازپرس در محل حادثه، مشخص شد زنی جوان کنار پسر جوان حضور داشته که قبل از فرار توسط ماموران دستگیر شده بود. با دستور بازپرس جنایی، جسد پسر 30 ساله برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد.

زن 24 ساله به نام جیران وقتی مقابل بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی قرار گرفت در مورد جنایت و آشنایی اش با مقتول گفت: 16 ساله بودم که با همسرم ازدواج کردم. او کارمند یک شرکت بود. چند سال قبل به محله فلاح آمده و آنجا ساکن شدیم. از دو ماه قبل پیامک هایی دریافت می کردم که فرستنده اش برایم ناآشنا بود. وقتی جواب پیامک ها را دادم، فهمیدم او جوانی 30 ساله به نام رضا است و از اهالی همین محله است. کم کم ارتباط پیامکی ما بیشتر شد و با هم حرف می زدیم. رضا چند سال قبل از همسرش جدا شده بود و با من در مورد زندگی حرف می زد. او مدعی بود شوهرم لیاقت مرا ندارد و از او طلاق بگیرم تا باهم ازدواج کنیم.

ارتباط ما به دیدار حضوری نیز کشیده شد و چندباری با هم در خیابان ملاقات کردیم. کم کم همسرم به موضوع مشکوک شد و فهمید من با پسر جوان رابطه دارم، اما هیج حرفی در رابطه با این موضوع به من نمی زد.

روز حادثه همسرم در خانه بود که رضا پیامک داد و از من خواست به پارک چیتگر بروم. من نیز به پارک رفتم تا او را ببینم، اما همسرم مرا تعقیب کرده بود. او تماس گرفت که کجای پارک هستم؛ من هم وقتی رازم را فاش شده دیدم، جای قرار را به او گفتم.

مشغول صحبت با پسر جوان بودم که شوهرم سر رسید و نیم ساعتی با رضا درگیری لفظی داشت. وقتی مقتول قصد داشت سوار خودرو شود، حسن به سمت او رفت و چاقویی را در گردنش فرو کرد و از محل گریخت. من که شوکه شده بودم، تلاش کردم او زنده بماند که ماموران سر رسیدند و مرا دستگیر کردند.

با اعترافات جیران، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی با دستور قاضی ایلخانی، بازپرس ویژه قتل پایتخت توانستند متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

با دستگیری قاتل و اعتراف او به جنایت با انگیزه دفاع از ناموس، متهم در دادگاه کیفری محاکمه شود.


برچسب ها: تدبیر24 ، شوهرم
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها