کد خبر: ۱۰۹۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
موافقان طرح استفساریه افزایش حقوق طبقات پایین تر بر این عقیده هستند که باید به وضعیت معیشتی کارکنان دولت که حقوق پایینی دریافت می کنند، رسیدگی شود.

تدبیر24»صدیف بدری در نشست علنی امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح استفساریه جزء 1 بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 97 در موافقت با این طرح گفت: بسیاری از کارمندان دولت در دستگاه های اجرایی از حقوق بسیار پایینی برخوردارند که از جمله آن نیروهای انتظامی، نظامی و فرهنگیان را می توان نام برد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: با این وضعیت تورم در جامعه و افزایش قیمت اقلام مصرفی به طور حتم کارکنان با حقوق پایین تر دچار مشکل هستند، بنابراین هدف در زمان بررسی لایحه بودجه سال 97 در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس این بود که کارمندان و کارکنان دارای حقوق کمتر، افزایش حقوق بیشتری داشته باشند، اما متاسفانه دولت با تفسیر به رأی خود میزان افزایش را به 12 درصد کاهش داده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: استفساریه بار مالی نداشته و هدف رسیدگی به اقشار آسیب پذیر است.

همچنین احمد امیرآبادی فراهانی نیز در موافقت با این طرح گفت: افزایش حقوق کارگران مشمول قانون کار، با مجلس نیست و در حال حاضر بحث استفساریه جزء 1 بند الف تبصره 12 قانون بودجه است که منظور نمایندگان در آیین نامه اجرایی دولت مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس زمان بررسی لایحه بودجه اقدامات قابل قبولی را در جلوگیری از تصویب پاداش های چندصد میلیونی در برخی دستگاه ها و جلوگیری از افزایش نمایندگان، سفرا، وزرا و مقامات دیگر دولتی انجام داد، اما تاکید شد که افراد دارای حقوق کمتر، افزایش بیشتری داشته باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: استفساریه بار مالی نداشته و دولت باید برای طبقات پایین تر افزایش بیشتری یعنی 20 درصد را برای حقوق آنها در نظر بگیرد.

برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها