کد خبر: ۱۰۹۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تعرض تجمعات کارکنان، معلمان و بی‌احترامی به حقوق زنان گفت: منشور حقوق شهروندی مدت‌هاست زیر پا گذاشته شده است.

تدبیر24»بهروز بنیادی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: منشور حقوق شهروندی در مراسم باشکوه رونمایی شد اما در مدت اخیر شاهد زیر پا گذاشتن این حقوق توسط برخی افراد و مسئولان هستیم که تعرض به تجمعات کارگران در اراک و اهواز و معلمان در تهران یا بی‌احترامی به حقوق دختران و زنان سرزمین نمونه‌ این تعرضات است.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی هر چند طرح خرید توافقی زعفران کشاورزان را اجرا کرده اما تأخیر در پرداخت پول کشاورزان موجب نارضایتی شده است لذا دستورات لازم برای پرداخت از طریق تعاونی‌ها باید انجام گیرد.

وی خطاب به وزیر آموزش و پرورش در خصوص پاداش پایان خدمت معلمان که در تابستان 96 بازنشسته شده‌اند تذکر داد و گفت: از سوی دیگر وزیر کشور در وضعیت معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی تعلل کرده است زیرا نه ادامه کار برای وی متصور شده نه استعفای وی تعیین تکلیف شده است، این وضعیت سبب اداره فرمانداری کاشمر برای 5 ماه بدون فرماندار شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو گفت: شرکت‌های آب منطقه‌ای با اخذ جرایم بدون حساب و کتاب از چاه‌های کشاورزی بابت برداشت‌ها موجب نارضایتی کشاورزان شده است، از سوی دیگر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز نسبت به وضعیت بی‌بضاعتان پشت نوبت بهزیستی و مستمری آنها باید توجه لازم کند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها