کد خبر: ۱۰۹۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
بطحایی:
وزیر آموزش و پرورش در خصوص برخورد با معلمان در تجمع بیستم اردیبهشت ماه جاری گفت : ضرب و شتم معلمان در هفته تکریم از آنها ، عمل پسندیده ای نبوده و نیست.

تدبیر24»سید محمد بطحایی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود : البته بر اساس گزارش های دریافتی این حادثه به خاطر حضور عده ای غیر فرهنگی در تجمع معلمان که شعارهای غیر صنفی سر داده بودند، روی داد.

وی با تاکید بر اینکه این مساله ارتباطی با معلمان تجمع کننده نداشت، افزود: یکی از دلایل بازداشت برخی حاضران در تجمع هم همین بود که از طریق مقامات قضایی و امنیتی در حال پیگیری است.

بطحایی با بیان اینکه در حال رایزنی هستیم و به زودی مشکل معلمان بازداشتی حل می شود، اظهار داشت: این برنامه (تجمع صنفی معلمان) همه ساله برگزار می شود اما امسال کم ملاحظاتی برخی همکاران من داشتند که در شرایطی که مناسب نبود اقدام به برگزاری تجمع کردند.

20 اردیبهشت ماه جمعی از معلمان شاغل و بازنشسته در اعتراض به آنچه کمبود بودجه های آموزشی و دستمزد پایین اعلام کرده بودند، در تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه و در استان ها مقابل ادارات آموزش و پرورش تجمع کردند.

* با تعطیلات دو هفته ای در زمستان موافقیم

بطحایی یادآورشد: با تعطیلات زمستانی به مدت دو هفته موافق هستیم و در این رابطه با دیگر دستگاه ها اتفاق نظر داریم و امروز نیز در جلسه ای با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این رابطه بحث هایی مطرح شد و تلاش می کنیم نتیجه آن قبل از سال تحصیلی مشخص شود.


* بر حذف آزمون و کتاب های کمک آموزشی دوره ابتدایی مُصر هستیم

وی درباره این موضوع که با وجود اعلام قبلی وزارت آموزش و پرورش، برخی مدارس همچنان در حال برگزاری آزمون هستند، نیز گفت: همانگونه که پیش از این اعلام شده بر حذف آزمون و برچیده شدن کتاب های کمک آموزشی از دوره ابتدایی مُصرهستیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دو روز قبل در همایش مدیران کل این وزارتخانه تاکید کردم که با تشکیل گروه های نظارت، جلوی این موارد گرفته شود و سعی بر این است تا این کار اشتباه را جمع کنیم.

بطحایی با بیان اینکه برای حذف آزمون از دیگر مقاطع تحصیلی نیز مشکل بحث کنکور است، یادآورشد: بخش عمده ای از آزمون هایی که در مقاطع متوسطه در حال برگزاری است، به دلیل آماده سازی دانش آموزان برای کنکور است بنابراین اگر تکلیف کنکور روشن شود تکلیف ما برای دیگر مقاطع نیز مشخص خواهد شد.


برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها