کد خبر: ۱۰۹۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

تدبیر24»اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

-تذکر سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی و کاظم جلالی نماینده مردم تهران به وزیر محترم راه و شهرسازی؛ تبعات ناشی از ادغام اداره کل راه و شهرسازی و انتقال آن از شاهرود و نادیده گرفتن احساسات مردم شاهرود.

-تذکر شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه، گالیکش به وزیر نیرو؛ علت عدم تخصیص اعتبار لازم به سد چایلی بر روی رودخانه اترک در شهرستان مراغه تپه عدم شروع پروژه باعث نابودی زمین های کشاورزی و ورود ریزگردها به منطقه و کوچ مردم از این منطقه می شود.

-تذکر سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به وزیر آموزش و پرورش چرا برای وضعیت معیشت فرهنگیان چاره‌ای فوری اندیشه نمی شود تاکنون پاداش پایان خدمت سنوات این عزیزان پرداخت نشده است و در مراجعه به مدیران استانی با آنان برخوردی مناسبی صورت نمی گیرد.

-تذکر علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارش اقدامات مربوط به ساماندهی نظام ملی آمار و اطلاعات علمی پژوهشی و فناوری جامع و کارآمد موضوع بند 2 و 4 سیاست های کلی علم و فناوری؛ همچنین این نماینده به وزیر علوم و تحقیقات در خصوص گزارش اقدامات مربوط به تبدیل ایران به مرکز ثبت مقالات علمی سایر کشورها به ویژه جهان اسلام به عنوان تکلیف ناشی از سیاست های کلی علم و فناوری تذکر داد.

-تذکر یعقوب شیویایی نماینده بانه به وزیر علوم؛ مدرک گرایی در برخی دانشگاه های کشور بیداد می کند که ارزش علم و دانش به پایین ترین درجه خود رسانده است.

-تذکر محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر بهداشت؛ درمان علت کمبود بهورز خانم در سقز و بانه چیست آیا می دانید که به علت نبود بهورز خانم در خانه های بهداشت سقز و بانه بسیاری از خانم ها به مراکز بداشتی مراجعه نمی کنند و این مهم در آینده باعث ایجاد مشکلات بسیار می شود؛ همچنین این نماینده به وزیر کشور درخصوص علت اخراج نکردن کارگرهای تبعه خارجی تذکر داد.

-تذکر منصور مرادی نماینده محترم مریوان به رئیس جمهور بی تدبیری سازمان بنیاد شهید درخصوص عدم توجه به شیمیایی های دوران جنگ تحمیلی کردستان به ویژه شهرستان های مریوان؛ همچنین این نماینده به وزیر کشور اقتصاد، صنعت معدن و تجارت درخصوص ساماندهی مرزهای کشور و تاخیر در تعیین تکلیف مرزهای کشور تذکر داد گفتنی است مردای  به رئیس جمهور درخصوص تاخیر در مصوبه هیات دولت مربوط به مرزهای کشور نیز تذکر داد

-تذکر منصور مرادی نماینده محترم مریوان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل عدم توجه به مناطق روستایی و شهرهای مرزی در آنتن دهی موبایل و اینترنت چیست

-تذکر محمدرضا امیرحسنخانی نماینده فردوس به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ لزوم جدیت و تدبیر برای پیشگیری از تبعیض در اعتبارات در وزارت رفاه و سازمان تامن اجتماعی

-تذکر علیم یارمحمدی به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تاخیر و تعلل در پرداخت 8 ماه حقوق معلمان خرید خدمت استان سیستان و بلوچستان؛ همچنین این نماینده به وزیر کار تعاون و فاه اجتماعی درخصوص تاخیر در انتصاب مدیر کل فنی و حرفه ای استان سیستان و بلوچستان تذکر داد.

-تذکر محسن بیگلری نماینده سقز و بانه به وزیر راه وشهرسازی علت اینکه کنارگذرسقز درسفر یکمین سال قبل خود به استان کردستان باز شد و پس مدتی مسدود چیست؟ وی به وزیر راه و شهرسازی علت تاخیر در واگذاری مناقصه ساخت باند فرودگاه سقزکه قرار بود 6 ماه قبل برگزار شود چیست؟ از سوی دیگر وی به رییس جمهور علت عدم مطرح نکردن اصلاحیه طرح ساماندهی بازارچه های مرزی درهیات دولت چیست؟

-تذکر علیم یارمحمدی به وزیر صنعت،معدن و تجارت استفاده بهینه از ظرفیت صنعت و معدن استان دردستور کار قرار گیرد. وی همچنین به رییس جمهور استفاده از ظرفیت گردشگری و کسب و کارهای خرد راتذکر داد.

-تذکر محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان به رییس جمهور ممنوعیت ورود سیر به کشور و ایجاد تسهیلات برای صادرات سیر تولیدی درتویسرکان

-تذکر شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن به وزیر راه وشهرسازی چرا با بی تدبیری درخصوص حریم راه ها مردم را درمقابل مسئولان قرار دادید و موجب نارضایتی مردم را فراهم کردید، وی به وزیر بهداشت و درمان چرا هیچ گونه برنامه ای برای ارتقاء سطح خدمات به بیماران دیالیزی دربیمارستان های تنکابن ندارید.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها