قيمتش چند؟ مهرداد احمدي شيخاني

قيمتش چند؟

به يكي از آشنايان ملكي به ارث رسيده كه با دو تن ديگر آن را شريك هستند. ساختماني قديمي است كه به خرج افتاده و از هر طرف كه مي‌گيرند، يك طرف ديگرش به خرج مي‌افتد و هر روز براي ساكنينش كه اين سه تن با خانواده‌هاي‌شان باشند، دردسر تازه‌اي درست مي‌كند.
اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟ حمزه نوذری

اصناف؛ راه‌حل یا بخشی از مشکل؟

گروه‌های ثانوی که میان دولت و افراد جامعه قرار می‌گیرند، نقش مهمی در حیات اقتصادی و اجتماعی جامعه ایفا می‌کنند؛
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - 2021 March 03
کد خبر: ۱۰۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
امروزه ورزش در دنيا تبديل به ابزار مهمي شده و كشورهايي كه تعريف جامعي از آن دارند استفاده‌هاي فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي از آن مي‌برند.
ورزش يك حركت اجتماعي است كه در دنيا نقش‌آفرين است. در حوزه اقتصادي حدود ٧٠٠ ميليارد يورو گردش پولي ورزش در دنيا است كه نشان‌دهنده اهميت آن در عرصه اقتصادي و توليد ناخالص داخلي كشورها است. در كشورهاي توسعه يافته بين ٤ تا ٥ جي دي پي توليد ناخالص داخلي از راه ورزش وجود دارد و ...

در ايجاد نشاط، رقابت و الفت ملي نقش مهمي را ايفا مي‌كند. در كشورهاي توسعه‌يافته شاهد هستيم كه ورزش و مسائل مربوط به آن اولويت مسوولان است. چرا كه سلامت و نشاط جامعه را هدف گرفته و همچنين بهره‌برداري‌هاي سياسي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي را در پي دارد. ورزش مي‌تواند در جهت تحكيم جامعه و مسائل فرهنگي به كار گرفته شود و در مراودات سياسي و حتي آشتي‌ها و قهر‌ها در عرصه سياست نقش بازي كند و براي نزديك كردن ملت‌ها مورد استفاده قرار گيرد.

با وجود جامعه جواني كه داريم برنامه‌ريزي‌هاي مدوني در اين راستا صورت نگرفته است. اگر بنا است از اين فرصت‌ها استفاده كنيم، دستگاه‌ها و مسوولان بايد متفق‌القول باشند. ما هنوز تعريف جامعي از ورزش نداريم. بايد مشخص كنيم ورزش براي‌مان ابزار است يا هدف. متاسفانه مسوولان ما در دولت‌هاي مختلف و از جمله دولت فعلي به ورزش اولويت نمي‌دهند. حتي مي‌بينيم، فردي كه از كابينه جا مانده وزير ورزش مي‌شود. ورزش پتانسيل بسيار خوبي دارد كه مي‌تواند ناهنجاري‌هاي اجتماعي را كم كند، در اشتغال نقش مهمي را ايفا كند. در توليد ثروت مي‌تواند نقش بازي كند.

از اين ابزار كارآمد نبايد غافل بمانيم. به خصوص كه در شرايط كنوني التهاباتي در جامعه وجود دارد و بايد توجه بيشتري به اين حوزه داشته باشيم. ديدار رييس‌جمهور با تيم فوتبال بسيار خوب است به شرط اينكه اين ديدارها مستمر باشد و از نيروهاي كارآمد در عرصه برنامه‌ريزي استفاده شود.اميررضا واعظ آشتياني، مدیرعامل اسبق استقلال

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها