ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 09
کد خبر: ۱۰۹۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
جلودارزاده:
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه رفع بروکراسی اداری از برنامه‌های دولت است، از دولت خواست که هرچه زودتر این موضوع را در دستور کار قرار دهد.

تدبیر24»سهیلا جلودارزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر رفع موانع کسب و کار و وظایف دولت و مجلس در این حوزه گفت: دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی یک مجموعه دستورالعمل‌هایی را برای نهادهای درگیر این موضوع تعیین کرده است و برای هر کدام مدت زمانی قائل شده که مسئله را پیگیری کنند. این موضوعات بیشتر در قالب بهبود شاخص‌های کسب و کار در کشور است.

وی افزود: در مجلس هم در کارگروه بهبود مستمر فضای کسب و کار به این موضوع رسیدگی و نظارت می کنیم که ببینیم این دستورالعملی که دولت خرداد ماه پارسال داده است و باید ظرف شش ماه به نتیجه برسد در چه مرحله‌ای از اجرا قرار دارد. البته نسبت به سال گذشته شرایط تغییر کرده است. ما در این حوزه قدم بر می‌داریم و دولت هم باید به ما کمک کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: برخی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌هایی که قوانین به گونه‌ای برای آنها تصمیم گرفته که هزینه‌هایشان از طریق درآمد خودشان تامین شود، در این زمینه‌ها کُند کار می کنند برخی هم درگیر فساد اداری هستند و هنوز مقاومت می کنند، این دو مشکلی است که باید برطرف شود.

جلودارزاده اضافه کرد: در خصوص صدور مجوز برای تولیدگران داخلی، صادرات و واردات، بیمه و تامین اجتماعی باید اصلاحاتی صورت گیرد. ما در این حوزه ها هم عقب افتادگی داشتیم و هم دنیا با سرعت رو به جلو حرکت کرده، به همین دلیل ما در رقابت با مشکل روبرو هستیم.

وی با اشاره به یکی از مشکلات و موانع کسب و کار یعنی بروکراسی اداری تاکید کرد: برای بروکراسی هم چاره‌ای اندیشیده شده است. ما کشورهایی را داریم که در این حوزه خیلی جلوتر از ما حرکت کرده‌اند، ما نمی خواهیم راه نرفته را یک‌شبه طی کنیم. این راهی است که تجربه آن وجود داشته است. موضوع برطرف کردن بروکراسی در برنامه‌های دولت وجود دارد ولی باید سریعتر اجرا شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها